Pátek

21. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Nečekaný odchod. Hradecký obránce Král míří do Belgie

20. 6. 2022

page.Name
Po Janu Mejdrovi, který na konci května přestoupil do pražské Sparty, je na odchodu z fotbalového Hradce Králové další opora zadních řad – stoper Jan Král. Třiadvacetiletý obránce měl ve smlouvě výstupní klauzuli, kterou aktivoval belgický klub KAS Eupen, hrající tamní Jupiler Pro League. Náhradu si Votroci vyhlédli v Ostravě, kde jednají o příchodu Jakuba Pokorného.

V Hradci Králové prožil vydařenou uplynulou sezonu a svými výkony výrazně přispěl k senzačnímu šestému místu v první fotbalové lize. Přesto se nečekalo, že by Jan Král, který se na pozici středního obránce stal pilířem defenzivy, v létě odešel. Na seznamu nejžádanějších Votroků byl třiadvacetiletý stoper až čtvrtý. Před ním byli další obránce Jan Mejdr, který už patří pražské Spartě, kam přestoupil zhruba za 13 milionů korun na konci května, a ofenzivní dvojice Adam Vlkanova a Daniel Vašulín.

Jenže bývalý mládežnický reprezentant, který do Hradce přišel před dvěma a půl lety z Mladé Boleslavi, měl ve smlouvě výstupní klauzuli, kterou uplatnil belgický klub KAS Eupen, patnáctý tým minulého ročníku tamní Jupiler Pro League. Informaci přinesl server isport.blesk.cz.

Král, který už má za sebou jedno zahraniční angažmá v německém Aue, v pondělí vyrazil do svého nového působiště na zdravotní prohlídku, a pokud nenastanou komplikace, do belgického klubu přestoupí.

Čtěte také: Změna v Hradci: Klíma za Donáta. A Vlkanova? O odchodu se nejedná

 

Pro Hradec může být odchod Krále, který byl platný i v ofenzivě, když dal v ligovém ročníku čtyři branky, citelným oslabením, proto vedení klubu pracuje na posílení. Na post stopera by rádo získalo Jakuba Pokorného z Baníku Ostrava, s nímž nový trenér severomoravského celku Pavel Vrba už nepočítá. Pětadvacetiletý obránce hradecký klub dobře zná, v druholigové sezoně 2018/19 na východě Čech z Baníku hostoval. Oba kluby nyní jednají o výši odstupného.

Další novinkou je, že do týmu Votroků, kteří jsou v plné přípravě na novou sezónu, by měl přijít brankář Pavol Bajza, jenž v minulém ročníku odchytal 12 zápasů za Karvinou, která se stala jediným sestupujícím z první ligy. Třicetiletý slovenský gólman v Hradci doplní stávající brankářskou dvojici Patrik Vízek a Michal Reichl. 

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Luboš Lorinc/fchk.cz