Středa

8. února 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Těžké váhy na úvod ligy. Votroci zahájí sezonu proti Slavii

22. 6. 2022

page.Name
Slavia Praha, Slovácko a Plzeň. To jsou soupeři fotbalistů Hradce Králové na úvod nového ročníku FORTUNA:LIGY. Středeční los Votrokům připravil nadmíru těžký, ale zároveň atraktivní začátek soutěže. Východočeši, kteří budou své domácí zápasy hrát opět v Mladé Boleslavi, obhajují senzační šesté místo.

V minulém ročníku FORTUNA:LIGY fotbalisté Hradce Králové postoupili do skupiny o titul, v níž se utkali se Spartou, Slavií, Ostravou, Slováckem a Plzní. Nakonec obsadili senzační šesté místo. A jak uplynulou sezonu končili, tak tu letošní začnou. Los nejvyšší soutěže, který se uskutečnil ve středu na ligovém grémiu klubů v Praze, se s Votroky vůbec nemazlil a na úvod jim přidělil silné soupeře. Ligové boje začnou o víkendu 30. a 31. července 2022. 

V prvním kole se tým trenéra Miroslava Koubka, který své domácí zápasy bude opět hrát v azylu v Mladé Boleslavi, utká se Slavií Praha, českým vicemistrem, nad nímž naposledy vyhráli 4:3, ve druhém vyrazí na Slovácko, na hřiště čtvrtého celku tabulky a vítěze MOL Cupu, a ve třetím kole přivítá Plzeň, obhájce titulu.

Až ve čtvrtém kole na hradecké fotbalisty čeká relativně snazší soupeř, ale ani duel s Bohemians na jejich stadionu v Ďolíčku nebude snadný. Následně se doma utkají s Olomoucí. Atraktivní duel s pražskou Spartou Votroci odehrají na Letné v 10. kole na začátku října. Na konci tohoto měsíce ve 14. kole je pak na programu východočeské derby s Pardubicemi. 

Čtěte také: Nečekaný odchod. Hradecký obránce Král míří do Belgie

 

Podzimní část bude mít kvůli mistrovství světa v Kataru, byť tam česká reprezentace nepostoupila, jen 16 kol a skončí neobvykle už v neděli 13. listopadu. Jarní fáze začne poslední lednový víkend.„Byla to netradiční situace, se kterou jsme si museli poradit a upravit podle toho termínovou listinu. Doufám, že už se nebude opakovat. Ale není to žádná nepřekonatelná komplikace," řekl na tiskové konferenci Dušan Svoboda, předseda Ligové fotbalové asociace (LFA), která řídí v Česku profesionální soutěže.

FC Hradec Králové na podzim ve FORTUNA:LIZE

1. kolo - úřední termín 30. 7.: Hradec – Slavia. 2. kolo - 6. 8.: Slovácko – Hradec. 3. kolo - 13. 8.: Hradec – Plzeň. 4. kolo - 20. 8.: Bohemians 1905 – Hradec. 5. kolo - 27. 8.: Hradec – Olomouc. 6. kolo - 31. 8.: Mladá Boleslav – Hradec. 7. kolo - 3. 9.: Hradec – Ostrava. 8. kolo - 10. 9.: Jablonec – Hradec. 9. kolo - 17. 9.: Hradec – Zlín. 10. kolo - 1. 10.: Sparta – Hradec. 11. kolo - 8. 10.: Hradec – Teplice. 12. kolo - 15. 10.: Hradec – Brno. 13. kolo - 22. 10.: České Budějovice – Hradec. 14. kolo - 29. 10.: Hradec – Pardubice. 15. kolo - 5. 11.: Liberec – Hradec. 16. kolo - 12. 11.: Hradec – Slovácko.

Letošní ligový ročník se bude hrát ve stejném formátu jako ten minulý. Šest nejlepších celků po základní části bude hrát v nadstavbě skupinu o titul a toto umístění budou obhajovat i fotbalisté Hradce Králové. Šestice nejhorších týmu se utká ve skupině o záchranu a čtyři mužstva čeká prostřední skupina. Vzhledem k tomu, že do evropských pohárů půjde v sezoně 2023/24 znovu jen čtveřice českých klubů, tak týmy na 7. až 10. místě se opět střetnou o prémii milion korun a lepší nasazení do dalšího ročníku domácího poháru.

Stejně jako v minulé sezoně se budou hrát v sobotu i v neděli čtyři zápasy jednoho kola, tři od 16 hodin a jeden od 19 hodin. V době zimního času se začátky utkání posunou na 15. a 18. hodinu.

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz