Středa

24. července 2024

Nyní

22°

Zítra

22°

Svátek má

Oslava úspěšné sezony. Hradečtí fotbalisté se rozloučili s fanoušky

17. 5. 2022

Oslava úspěšné sezony. Hradečtí fotbalisté se rozloučili s fanoušky 0 snímků
Děkovalo se, vzpomínalo se, zpívalo se... Tečku za letošní veleúspěšnou sezonou fotbalisté Hradce Králové udělali slavnostním rozloučením se svými fanoušky na Velkém náměstí. Votroci, kteří také připomněli své legendy, oslavovali šesté místo v nejvyšší soutěži, které bylo nejlepším umístěním za posledních 59 let.

Velké náměstí patřilo v pondělí fotbalistům Hradce Králové a všem jejich příznivcům. Votroci pod vedením trenéra Miroslava Koubka psali v letošní sezoně FORTUNA:LIGY historii. Konečné šesté místo je nejlepším umístěním v nejvyšší soutěži od roku 1963, kdy tehdejší tým skončil pátý. Od roku 1966 se Votrokům podařilo bodovat v zápase na Spartě (1:1). Do klubové kroniky se výrazně zapíše i výhra nad loňským mistrem Slavií (4:3) i letošním držitelem titulu z Plzně (1:0) a postup do semifinále MOL Cupu od roku 2006.

„Bylo mi ctí vést tento tým,“ prohlásil k davu příznivců kapitán týmu Adam Vlkanova, s 8 brankami a stejným počtem asistencí nejproduktivnější muž Votroků v letošní ligové sezoně.

Poslechněte si podcast: Koubek psal v Hradci historii: Laťku máme posazenou vysoko, říká

 

Hradečtí fanoušci a návštěvníci pondělního podvečera si během dvouhodinového programu, kterým provázel Václav Pilný, připomněli historické úspěchy a hvězdné hráče minulosti, jakými byli například Ladislav Pokorný, člen slavného mistrovského týmu z roku 1960, dále Edmund Schmidt, Jan Rolko, Oldřich Rott a další. Ocenění se dostalo i ženskému týmu, který postoupil do první ligy, obdarování byli výherci soutěže a vystoupila hradecká kapela Teplá buchta.  

„Užili jsme si to. Bylo skvělé, že jsme se mohli potkat s fanoušky v Hradci a poděkovat jim za to, že nás podporovali, i když jsme celou sezonu hráli v Boleslavi,“ řekl brankář Patrik Vízek.

Poděkování hráčům, svým kolegům, spolupracovníkům a hlavně fanouškům vyslovil trenér Miroslav Koubek. „Chci poděkovat hráčům, skvěle pracovali. Dále musím poděkovat všem členům realizačního týmu, zaměstnancům klubu a v neposlední řadě fanouškům za to, že jste nás podporovali. Vám patří obrovský dík,“ povídal z pódia hradecký trenér.

Na závěr Miroslav Koubek a trojice hráčů – Adam Vlkanova, Jan Mejdr a Daniel Vašulín – rozdala desítky podpisů při autogramiádě.

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Ondřej Littera