Pondělí

26. září 2022

Nyní

10°

Zítra

Svátek má

Pohár: Votroci jdou na Bohemians, v případě postupu čeká Slovácko

15. 2. 2022

page.Name
Souboj o postup do semifinále MOL Cupu v úterý 15. února svedou fotbalisté Hradce Králové, kteří se v Mladé Boleslavi utkají s Bohemians. Vítěz zápasu v boji o finále vyzve Slovácko. „Pohár je velká motivace. Chceme to zvládnout," vyhlásil nejzkušenější hráč týmu Jakub Rada, který chytil životní střeleckou formu.

V českém poháru se fotbalisté Hradce Králové naposledy dostali do semifinále v sezoně 2005/06, kdy ve čtvrtfinále vyřadili Slavii Praha a cestu do finále jim zatarasil Baník Ostrava. Nyní se Votroci budou snažit podobný kousek zopakovat. V MOL Cupu se v Mladé Boleslavi utkají ve čtvrtfinále s Bohemians 1905 o postup mezi nejlepší čtyři týmy.

V případě vítězství svěřenci trenéra Miroslava Koubka narazí na Slovácko. Mezi nejlepšími čtyřmi týmy už je po výhře 2:0 nad Slavií v derby Sparta Praha, kterou čeká lepší z dvojice Jablonec a Mladá Boleslav. 

„Pohár je velká motivace. Hradec se dlouho nedostal do semifinále, to chceme stoprocentně zvládnout,“ vyhlásil na klubovém webu záložník Jakub Rada, ve čtyřiatřiceti letech nejstarší hráč hradeckého týmu, který chytil životní střeleckou formu, naposledy v lize dvěma góly zařídil remízu s Českými Budějovicemi (2:2).

Čtěte také: O Vašulína má zájem Mladá Boleslav. Opustí Hradec?

 

Naposledy si hradečtí fotbalisté zahráli čtvrtfinále před čtyřmi lety, v ročníku 2017/2018 doma podlehli 0:2 Zlínu a byli vyřazeni. K největšímu pohárovému úspěchu Votroci dokráčeli v sezoně 1994/95, kdy celou soutěž vyhráli. V památném finále po bezbrankovém průběhu na penalty porazili Viktorii Žižkov (3:1). Kapitánem tehdejšího týmu byl Richard Jukl, současný generální manažer klubu.

Přiblížit se tehdejšímu úspěchu chtějí Hradečtí i letos. Ve čtvrtfinále mají určitě na postup. V letošní sezoně se Votroci utkali v lize s Bohemians hned v prvním kole loni v červenci. K remíze 1:1 přispěl svým prvním ligovým gólem útočník Daniel Vašulín, který myslí nejen na pohárový duel, ale v hlavě má i prestižní sobotní derby s Pardubicemi, které bude ozdobou 22. kola FORTUNA:LIGY.

„Uděláme všechno pro to, abychom tenhle týden završili dvěma výhrami,“ řekl bojovně Vašulín, o něhož se zajímá Mladá Boleslav.

Úterní pohárový střet s Bohemians začíná v Mladé Boleslavi v 16 hodin.  

MOL Cup - čtvrtfinále:
Slavia Praha - Sparta Praha 0:2
Jablonec - Mladá Boleslav 4:0
Olomouc - Slovácko 0:0, pen. 2:4
Hradec Králové - Bohemians (úterý 15. února, 16.00)

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Luboš Lorinc/fchk.cz