Pátek

31. března 2023

Nyní

13°

Zítra

11°

Svátek má

Votroci se kvůli poháru odvolají. Reagoval i Fousek, předseda FAČR

2. 2. 2022

page.Name
Fotbalový Hradec Králové se odvolá proti rozhodnutí Řídící komise, která změnila pořadatelství u čtvrtfinále českého poháru MOL Cupu s Bohemians Praha 1905. Rozhodlo tak představenstvo klubu. Los přisoudil Votrokům domácí prostředí, kvůli nevyhovujícímu stadionu ale mají hrát na soupeřově hřišti v Ďolíčku. „Jak se vůbec může změnit los? Jsem zděšen," rozčílil se trenér Miroslav Koubek. Na tato slova reagoval i Petr Fousek, předseda FAČR.

Kvůli přestavbě stadionu mají v této sezoně fotbalisté Hradce Králové domácí azyl v Mladé Boleslavi, smlouva je ovšem uzavřena jen na ligové zápasy. Východočeši chtěli odehrát pohárové utkání na malém stadionu pro mládež SC Bavlna. Ten ale podle Řídící komise TOP soutěží FAČR nesplňuje požadavky na čtvrtfinále MOL Cupu.

 „Musíme se odvolat kvůli svým ambicím a kvůli fanouškům. Jsme přesvědčeni o tom, že bychom mohli hrát na Bavlně, ale představenstvo rozhodlo, že navrhneme kompromis a zápas uspořádáme v Mladé Boleslavi," uvedl na klubovém webu generální manažer Richard Jukl.

Verdikt řídícího orgánu ostře odsoudil trenér Východočechů Miroslav Koubek.  „Já jsem prostě zděšený. Jak je možné, že nějaká řídící komise změní los? To snad není možné v civilizované zemi evropského fotbalu. Nikde není psáno, že musíme použít vyhřívaný trávník. Je to tak, že Bohemians od začátku vytvořili tlak, aby využili slabého místa v našem klubu, kterým je to, že nevlastníme stadion," uvedl Koubek na úterní tiskové konferenci.

 „Páky se samozřejmě napnuly a výsledkem je, že nový svaz, který by měl absolutně chránit zájmy klubů a dělat čistou práci, najednou změní vylosování. To mi připadá, jako že jsou to pořád staré pořádky," prohlásil Koubek.

Čtěte také: Liga začíná, ale Hradec řeší pohár. Jsem zděšený, rozčílil se Koubek

 

Bohemians se proti nařčení ohradili. Podle nich si nutnost sehrát čtvrtfinále poháru na trávníku s vyhříváním odsouhlasily kluby vzhledem k přesunu poháru na dřívější termín a faktu, že všichni účastníci jsou z první ligy. Úvodní jarní kolo MOL Cupu se bude hrát dříve kvůli změnám v termínové listině nejvyšší soutěže. Tři čtvrtfinálové zápasy jsou na programu příští středu, duel Hradce Králové s Bohemians je naplánovaný na 15. února.

 „Bohemka jako řešení nabídla svůj stadion. S tím převzala také veškeré finanční náklady za organizaci tohoto utkání. Pokud to Hradec a jeho trenér považují za zneužití, na sehrání utkání v domácím prostředí netrváme. Ovšem za předpokladu, že Hradec zajistí vhodnou hrací plochu. V náročném programu jarní části musíme chránit především zdraví hráčů nejen Bohemians, ale i soupeřů. Místo toho jsme se za nabídnutou pomocnou ruku dočkali mediálního nařčení z úst trenéra Koubka," uvedlo vedení Bohemians v prohlášení.

Stadion Bavlna podle FAČR nesplňuje i další parametry, například bezpečnostní.  „Z několika důvodů je to nepřijatelné. Zaprvé nemají vyhřívání a nikdo neví, jaké bude v tom termínu počasí. Druhý rozměr je bezpečnostní, policie disponovala nějakými informacemi, že se tam chystají (hostující) fanoušci. Zatřetí respektuji ten areál jako tréninkové hřiště Hradce, ale neodpovídá to renomé MOL Cupu," řekl předseda FAČR Petr Fousek.  „Říkat nová FAČR, staré pořádky, to je samozřejmě nesmysl," dodal.

Jiří Tůma, ČTK
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Luboš Lorinc/fchk.cz