Pondělí

28. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Čihák ukázal, že bude posilou. Sedli jsme si. Obrana byla pevná, řekl

6. 9. 2022

page.Name
Přišel, viděl a remizoval. I když malé vítězství to bylo. „Vzhledem k tomu, že jsme hráli ve druhém poločase v deseti, tak bod s Baníkem je pro nás menší výhra,“ uvedl obránce Filip Čihák ke svému prvnímu zápasu v Hradci Králové. Votroci se s Ostravou rozešli bez branek, ale třiadvacetiletý fotbalista, jenž přišel z Plzně za Adama Vlkanovu, ukázal, že bude posilou.

Po příchodu do Hradce Králové neměl urostlý stoper Filip Čihák moc času na to, aby se rozkoukal a hned naskočil do základní sestavy fotbalistů Hradce Králové v utkání 7. kola první ligy s Baníkem Ostrava. Zápas skončil bez branek, ale Votroci hráli od 55. minuty bez vyloučeného Filipa Novotného.

Třiadvacetiletý Čihák přišel na východ Čech spolu se slovenským útočníkem Matejem Trusou ve čtvrtek, tedy tři dny před utkáním s Baníkem. Oba dorazili do Hradce z mistrovské Plzně jako součást transferu za kapitána Adama Vlkanovu.

„Absolvovali tři tréninky a ukázali se tak, že nebylo na co čekat,“ vysvětlil trenér Miroslav Koubek, proč se rozhodl oba hráče vyslat do boje hned od první minuty.  

I Čihák si premiéru pochvaloval. „S klukama jsme si sedli. Fungovalo to skvěle. Obrana byla pevná,“ řekl a dodal: „Z celkového pohledu byla remíza asi zasloužená. První poločas byl bez šancí. Po přestávce byla hra ovlivněná červenou kartou, ale i tak si Baník moc šancí nevytvořil."

Zápas ovlivnilo vyloučení Filipa Novotného. „Bylo to složité, Novas se snažil vyhnout, ale tuším, že o Buchtu trochu zavadil. Jak říkám, byla to složitá situace,“ přidal svůj pohled Čihák.  

Čtěte také: Velký přestup. Vlkanova jde do Plzně. Hradečáci, díky za ty roky, řekl

 

Autor tří ligových gólů bude v Hradci působit spolu s Trusou dvě sezony. „Oba hráči k nám zamířili na dvouleté hostování. Upřímně musím říct, že jsem za jejich příchody rád, protože to jsou fotbalisté, o které jsme měli zájem již v letním přestupovém oknu. Nebylo snadné jejich cesty sem úspěšně dotáhnout a vše sladit tak, aby to klaplo,“ uvedl sportovní ředitel klubu Jiří Sabou.

Sám Čihák snahy Votroků o jeho získání registroval. „Z Hradce byl o mě zájem ještě před tím, než Adam Vlkanova začal jednat s Viktorkou Plzeň. Nakonec to vyšlo takhle, upeklo se to velmi rychle, za což jsem rád,“ potvrzuje Čihák a zároveň je potěšen příchodem na východ Čech, kde vstoupil prvně do ligy, bylo to v sousedních Pardubicích.

„Dostal jsem díky nim šanci hrát první ligu. Zápasy to budou speciální, ale hlavně z toho pohledu, že půjde o východočeské derby,“ těší se na vzájemný duel.  

Pokud se nestane nic mimořádného, měl by v závěru října proti Pardubicím nastoupit. Důvěru trenéra Koubka si získal rychle. „Je zkušený, hrál už za Pardubice. Z jeho strany to bylo velmi dobré,“ chválil novou posilu po utkání s Baníkem hradecký trenér.   

Posila z Plzně měla hradecký tým v oku už dříve. A věří, že přispěje k dobrým výkonům.

„Kluky jsem sledoval, měli dvanáct bodů po šesti kolech, teď jsme přidali třináctý. Věřím, že to bude naskakovat,“ přeje si Filip Čihák.

Další šanci na body bude mí Hradec v neděli 11. září v Jablonci (16.00).

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Luboš Lorinc/fchk.cz