Neděle

21. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Votroci dvakrát vedli, z Olomouce nakonec vezou bod po remíze 2:2

12. 2. 2023

page.Name
Byl to zápas plný šancí a zajímavých momentů na obou stranách hrací plochy. Vedení dal Votrokům již v osmé minutě Leibl, ale výběru trenéra Jílka se podařilo záhy srovnat. Do šaten se šlo za stavu 1:1. Druhé dějství se neslo ve stejném duchu jako to první. Matěj Koubek v 62. minutě vrátil svému týmu vedení, aby osm minut před koncem základní hrací doby mohl vyrovnat olomoucký Jan Vodháněl. Votroci si tak z daleké Olomouce odvážejí bod za remízu 2:2.

Úvod podle představ

Začátek zápasu nabídl velice zajímavou podívanou. Hned v osmé minutě po centru Smrže ve skluzu skóroval Leibl. Pro třicetiletého stopera šlo o první branku v sezoně. Po gólu Votroků se začala osmělovat i Olomouc. Nejblíže gólu byl Chytil, ale hradecký blok propálit nedokázal. 

V 28. minutě se přeci jen domácí trefili. Centr Navrátila umístil přesně k tyči Ventúra, a Reichel byl bez šance. Stejný hráč mohl o pár minut déle otočit skóre zápasu. Po přiťuknutí Fortelného však mířil těsně vedle. To byla poslední interesantní chvilka první půle, která pro Hradec skončila poněkud smolně. Tým trenéra Koubka přišel o střelce první branky Leibla, který odešel ze hřiště s bolestivou grimasou ještě na konci 45. minuty.

Vodháněl hrdinou

Druhá půle začala výrazně opatrněji než ta první. Na první velkou šanci si diváci museli počkat až do 56. minuty, kdy po centru Zmrzlého hlavičkoval těsně vedle domácí stoper Vít Beneš. V 63. minutě se skóre na výsledkové tabuli měnilo potřetí. Adam Gabriel se prohnal po pravé straně, naservíroval míč před branku na Matěje Koubka, který z blízka překonal Trefila v olomoucké brance. 

Na to reagovali domácí hned trojitým střídáním a zvýšenou aktivitou směrem dopředu, obrana svěřenců trenéra Koubka však dlouho všem pokusům odolávala. Nejblíže vyrovnání byl Jan Vodháněl, bohužel pro Sigmu, jeho lob skončil těsně nad brankou Michala Reichla. Po několika závarech se domácí přeci jen dočkali vyrovnání. V 82. minutě Vodháněl uklidil centr Růska přesně k tyči. Interesantní zápas tak skončil remízou 2:2.

 

SK Sigma Olomouc - FC Hradec Králové 2:2 (1:1)

Branky a nahrávky: 25. Ventúra (Navrátil), 82. Vodháněl (Růsek) – 8. Leibl (Smrž), 63. Koubek (Gabriel).
Rozhodčí: Všetečka – Pečenka, Líkař

SK Sigma Olomouc:

Trefil – Pokorný (67. Vodháněl), Beneš, Vraštil – Fortelný (90+4. Poulolo), Breite (C) (62. Zorvan), Navrátil (67. Matoušek), Ventúra, Zmrzlý (67. Sláma) – Růsek – Chytil.

FC Hradec Králové:

Reichl – Čihák, Ševčík, Leibl (45+1. Čech) – Gabriel, Kodeš, Rada (C) (75. Pudhorocký), Novotný (46. Harazim) – Smrž – Ryneš, Koubek (90+3. Dvořák)

 

Jonathan Mensatoris, fchk.cz / Tomáš Kalas
jonathan.mensatoris@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz