Středa

24. července 2024

Nyní

23°

Zítra

22°

Svátek má

Po reprezentační pauze vyráží Votroci ven. Čeká je Mladá Boleslav

15. 9. 2023

page.Name
Reprezentační přestávka je pryč, což tak znamená jediné: domácí soutěže se vrací na scénu! Hradec v rámci osmého kola pojede na stadion, který velmi dobře zná. Dvě sezony byl totiž jeho domovem. Do Mladé Boleslavi pojedou Votroci s dvěma porážkami v řadě, po Bohemians nestačili doma ani na Olomouc. Zápas začíná v Lokotrans Areně od 15:00.

A bude také pořádně důležitý pro další vývoj v tabulce. Hradec je s bilancí dvou výher, jedné remízy a čtyř proher na 11. místě se sedmi body. Boleslav je na tom jenom o bod lépe a ve vyrovnaném středu tabulky je osmá. Výhra by tak Hradeckým výrazně pomohla v posunu tabulkou. S Boleslaví mají zcela vyrovnanou bilanci. Naposledy se oba celky utkaly v rozřazovacím dvojutkání ve skupině o 7. – 10. místo a Východočeši po výsledcích 0:0 a 2:0 šli dále.

„Trenér Kulič má trochu jiný rukopis než jeho předchůdce Hoftych,“ naráží asistent trenéra Stanislav Hejkal na změnu v realizačním týmu modrobílých. Pavla Hoftycha totiž vystřídal Marek Kulič, který strávil podstatnou část kariéry právě v Boleslavi. A nejen to, pod Bílou věží fotbalově dokonce vyrostl, stejně tak jako po zranění ukončil v zimě 2014 kariéru.

Na venkovním hřišti ještě Votroci nevyhráli. Ze čtyř duelů vytěžili jenom jeden bod, a to za remízu ve druhém kole na hřišti Plzně. Ani ve středních Čechách nečeká Hradec nic lehkého, což si uvědomuje i Jakub Klíma. „Je určitě vidět, že trenér Kulič fotbal dlouho hrál, musím říct, že se mi líbí, jak s týmem pracuje. Z Boleslavi to ale dělá velice těžkého soupeře,“ zůstává ostražitý Klíma.

Koho sledovat?

Ladislav Krejčí patří k největším osobnostem hradecké kabiny. Společně s Danielem Horákem a Jakubem Kučerou je nejlepší střelec týmu se dvěma brankami. Naposledy otevřel skóre v utkání proti Olomouci, leč jeho trefa k bodům nakonec nevedla. Povede se mu prosadit i ve městě automobilů?

Pro obranu Hradce bude zajisté klíčové si pohlídat Vasila Kušeje . Okolo rychlonohého útočníka se ke konci přestupního období motalo několik celků, které měly zájem o jeho služby. Nejvíce se skloňoval nizozemský Utrecht, ve hře byl jeden čas i pražská Slavia. Kušej však zůstal v Mladé Boleslavi, kde si od něj hodně slibuje.

Tomáš Kalas, citace: fchk.cz
tomas.kalas@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz