Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Základem je čtvrtfinále, potvrdili hokejisté tradiční cíl pro extraligu

2. 9. 2021

Základem je čtvrtfinále, potvrdili hokejisté tradiční cíl pro extraligu 0 snímků
Postoupit mezi osm nejlepších. To je prvotní cíl hradeckého Mountfieldu v novém ročníku hokejové extraligy. Zda bude reálná šance na semifinále či dokonce finále, naznačí základní část. Záměrem je ale hrát moderní, aktivní a divácky atraktivní hokej, oznámilo vedení klubu na středeční tiskové konferenci.

Extraliga začne v pátek 10. září. Hradec Králové do ní nevstoupí jako jeden z hlavních favoritů na titul. Respektive o plánech mluví skromně a s pokorou. Přitom po odchodu Marka Mazance, Dominika Graňáka a Radovana Pavlíka přivedl slibné nováčky. Prvním je finský brankář Henri Kiviaho, dalšími obránci Petr Kalina ze Sparty a Kanaďan Graeme McCormack. Útok posílili Fin Ahti Oksanen, Slovák Patrik Lamper či Kanaďan Christophe Lalancette.

Kapitánem týmu zůstává Radek Smoleňák, jeho asistenty budou Jakub Lev a Filip Pavlík. „Máme kvalitní mančaft, který by měl pomýšlet minimálně na čtvrtfinále play-off,“ uvedl generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

Po pauze se na hradeckou lavičku vrátil kouč Tomáš Martinec. Jako asistenty si vybral explzeňského Ladislava Čiháka a kdysi jihlavského Petra Svobodu. „Máme podobný pohled na hokej, věřím, že spolupráce bude fungovat výborně, že budeme na stejné vlně trenéři i hráči,“ vysvětlil Martinec.

 

V přípravných duelech se týmu dařilo. Má příznivou bilanci sedmi výher a dvou  porážek. Příležitost přitom dostali také hráči širšího kádru, kteří budou působit především v partnerském Kolíně v Chance lize. Poslední přípravný duel sehrají hradečtí Lvi dnes (ve čtvrtek) v Olomouci.

Na tiskové konferenci klub upozornil ještě na dvě novinky. Tou první jsou dresy pro extraligovou sezónu 2021/22. V černo-červených bude hrát domácí zápasy, v bílo-šedých venkovní duely. Druhou změnou jsou mantinely. Nová plexiskla a hrazení jsou flexibilnější a pro hráče bezpečnější.

Soupiska Mountfield HK 2021/2022

Brankáři:
31          KIVIAHO Henri 
1            LUKEŠ Štěpán 

Obránci:
55          BLAIN Jérémie 
10          GASPAR Michael 
72          JANK Bohumil 
29          KALINA Petr 
12          MCCORMACK Graeme 
77          NEDOMLEL Richard 
45          PAVLÍK Filip 
41          ŠALDA Radim 

Útočníci:
6            CINGEL Lukáš
26          JERGL Aleš 
67          KLÍMA Kelly 
34          KLÍMA Kevin 
42          KOUKAL Petr 
21          LALANCETTE Christophe 
63          LAMPER Patrik 
30          LEV Jakub 
17          OKSANEN Ahti 
32          ORSAVA Jakub 
94          PERRET Jordann 
62          PILAŘ Radek 
70          SMOLEŇÁK Radek 
69          ŠTOHANZL Martin

Trenéři:
Tomáš Martinec, Ladislav Čihák a Petr Svoboda

čtěte také: Agresivním hokejem můžeme dělat problémy všem


Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Ondřej Littera