Středa

27. září 2023

Nyní

20°

Zítra

19°

Svátek má

Čtvrtfinále pokračuje: Čekalo se, že to bude náročné, říká Koukal

23. 3. 2022

page.Name
Oklepat se z nečekané prohry ve druhém zápase a čtvrtfinálovou sérii zase překlopit na svoji stranu. S takovým cílem vyrazí hokejisté Hradce Králové do třetího souboje na ledě Mladé Boleslavi. Dnešní souboj začíná v 17 hodin. „Čekalo se, že to bude náročné. Jedeme tam odehrát dobré zápasy a určitě nějaký vyhrát," vyhlásil Petr Koukal, nejzkušenější hráč Mountfieldu. Čtvrtý zápas se hraje zítra od 19 hodin.

Po prvních dvou utkáních je čtvrtfinále play off mezi hokejisty Hradce Králové a Mladé Boleslavi vyrovnané 1:1 na zápasy. Mountfield, vítěz základní části extraligy, je proti Bruslařům, kteří do vyřazovacích bojů vstupovali až z jedenácté pozice, velkým favoritem. Na domácím ledě však tuto roli naplnil jen z poloviny. V úvodním střetnutí vyhrál 2:1, ale v tom následném, ač vedl už o dva góly, nakonec prohrál 2:3.

„Čekalo se, že to bude náročné. Škoda, že jsme prohospodařili vedení 2:0 ve druhém zápase. Ale asi nikdo nemohl čekat, že sérii vyhrajeme 4:0 na zápasy,“ ohlíží se zpět útočník Petr Koukal, v devětatřiceti letech nejstarší muž hradeckého týmu, který už zažil spoustu bitev v play off.

Nyní se série přesouvá do Mladé Boleslavi, kde se ve středu (17.00, ČT sport) a ve čtvrtek (19.00, O2 TV sport) odehraje třetí a čtvrtý duel a už jistě se bude hrát i pátý zápas v neděli 27. března v Hradci (17.00).

„Bude to vyrovnaná a dlouhá série, kde bude rozhodovat každý gól, každý detail. O ničem jiném to nebude, ale to jsou teď téměř všechny zápasy. Každý bruslí, dohrává souboje, hraje dobře do obrany. Takové je play off,“ poukázal Koukal, který s Pardubicemi získal tři mistrovské tituly a ve sbírce má i titul mistra světa z roku 2010.

Soupeři se ničím novým nezaskočili

Kapacita Ško-Energo Arény je pouze 4245 míst. Podporu velké části svých fanoušků tedy Hradečtí očekávat nemohou. „Rozhodně je to lepší, než když lidi nemohli na stadion. Jinak na ledě atmosféru v hledišti moc nevnímám, takže z tohoto pohledu je pro mě jedno, jestli tam bude málo lidí nebo narvaný stadion,“ uvedl Koukal, ale diváky na hokeji vítá. „Je super, že diváci zase chodí. Každý je za to rád. Doufám, že uvidí dobrý zápas a hokej si pořádně užijí,“ přeje si.

Čtěte také: Prohráli jsme si to sami. Musíme hlavně začít střílet, burcuje Jergl

 

Co tedy čekat na ledě Středočechů? „Uvidíme, s čím přijdou, ale myslím si, že mají svůj styl hry, kterého se budou držet. Nečekám, že by tam byl nějaký zásadní rozdíl,“ odhaduje Koukal.

„Ani doma nás soupeř ničím novým nepřekvapil. Boleslav má stejné trenéry už nějakou dobu, takže plus minus víme, jakým stylem hrají. Oni to zase vědí o nás. Z obou stran jsme se ničím novým nezaskočili,“ dodal bývalý reprezentant.

Cíl je jasný, vrátit vedení na stranu Hradce, a to nejlépe dvěma vítězstvími. „Jedeme do Boleslavi odehrát dobré zápasy a určitě nějaký vyhrát,“ vyhlásil Koukal, který ve druhém utkání sám okusil tvrdost play off. V první třetině ho důrazně narazil na hrazení Jan Stránský. Boleslavský hráč byl posléze vyloučen na pět minut a do konce utkání.

 „Malinko jsem ho periferně viděl, ale on mě trefil na hlavu a dal jsem si o mantinel, takže jedno s druhým. Je to ale play off, to k tomu patří,“ nedělá vědu z ostrého zákroku Petr Koukal.

Boleslav energii netankuje. Kvůli ceně

Vítězství ve druhém zápase, které boleslavským hokejistům doslova spadlo do klína, když otočili průběh z 0:2 na 3:2, samozřejmě vlilo týmu novou energii do žil. Očekávalo se, že by po pěti zápasech v předkole play off s Plzní mohli být hráči unavení.

„Co tankujeme, že máme pořád energii? Teď asi nic s ohledem na to, jaké jsou ceny," rozesmál se po druhém utkání útočník Pavel Kousal, který zápas rozhodl třetím gólem.

„Měli jsme z toho trochu obavy, jeden den pauzy po předkole je málo, ale dalo se to zvládnout. Myslím, že jsme dobře připraveni na celou sezonu, dobře jsme trénovali. Pořád to doplňujeme a nemáme žádné volnější tréninky. Už není čas šetřit v sobě nějakou energii. Jdeme zápas od zápasu naplno,“ podotkl Kousal.

Třiadvacetiletý boleslavský hráč s reprezentačními zkušenostmi také nečeká, že přesun série do středních Čech přinese zásadní změny ve hře. „Každý ale rád hraje v domácím prostředí, i když to samo o sobě nic nezaručuje. Myslím si, že to pro nás bude lepší, ale pořád to bude stejně vyrovnaný hokej,“ myslí si.

„Uvidíme, každý se teď podívá na video, nějak se na to připraví. Určitě je dobré, že teď budeme hrát doma. Kluci z Hradce budou spát na hotelu, třeba se jim bude špatně spát. Uvidíme," vtipkoval Pavel Kousal.

Každopádně legrácky dnes a zítra půjdou stranou. Opět bude hořet led, hraje se o důležité body v sérii.

Čtvrtfinále play off extraligy:

 • 1. zápas – sobota 19. března:
  Hradec Králové – Mladá Boleslav 2:1
 • 2. zápas – neděle 20. března:
  Hradec Králové – Mladá Boleslav 2:3
 • 3. zápas – středa 23. března, 17.00 (ČT sport):
  Mladá Boleslav – Hradec Králové
 • 4. zápas – čtvrtek 24. března, 19.00 (O2 TV sport):
  Mladá Boleslav – Hradec Králové
 • 5. zápas – neděle 27. března, 17.00
  Hradec Králové – Mladá Boleslav
 • Případně:
 • 6. zápas – úterý 29. března
  Mladá Boleslav – Hradec Králové
 • 7. zápas – čtvrtek 31. března
  Hradec Králové – Mladá Boleslav

Další zápasy: Třinec – Vítkovice 3:0, 2:1, Sparta Praha – Liberec 7:0, 3:2, České Budějovice - Pardubice 3:1, 3:2. Pozn.: Hraje se na čtyři vítězné zápasy.

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Michal Fanta