Středa

8. února 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Výměna v Hradci: Lampera střídá Ščerbak, útočník se zkušenostmi z NHL

15. 1. 2022

page.Name
Změnu v týmu hlasí hokejový Hradec Králové. Z Banské Bystrice přichází Nikita Ščerbak, ruský útočník se zkušenostmi ze zámořské NHL, výměnou za Patrika Lampera, který se vrací do slovenského klubu, odkud do Mountfieldu před letošní sezonou přišel.

Dva týdny před koncem přestupního období hokejový Hradec Králové učinil hráčskou výměnu s Banskou Bystricí, týmem slovenské ligy. Mountfield posílí Nikita Ščerbak, šestadvacetiletý rodák z Moskvy, který v zámořské NHL nastoupil za Montreal a Los Angeles k 37 utkáním, v nichž si připsal osm bodů za šest branek a dvě asistence.

Naopak po půlročním působení na východě Čech odchází slovenský útočník Patrik Lamper, jenž i kvůli zranění nastoupil do 21 zápasů, v nichž si připsal 5 bodů za 2 góly a 3 asistence.

„Patrik bohužel nenavázal na svoje velmi dobré výkony v přípravě, a to i kvůli častým zraněním, která ho provázejí touto sezonou. Nyní se dostal na hranu sestavy, a proto jsme se domluvili na ukončení smlouvy," uvedl na webu hradeckého klubu generální manažer Aleš Kmoníček.

Lamper se vrací do Banské Bystrice, odkud v létě přišel. „Patrik potřebuje změnu, aby se mohl dostat na pozici a do role, kam díky svým zkušenostem a schopnostem patří, což věřím, že se mu v Banské Bystrici zcela jistě podaří. V každém případě chci Patrikovi poděkovat za jeho působení u nás a popřát mu především pevné zdraví v jeho další hokejové kariéře,“ dodal Aleš Kmoníček.

Rus má zkvalitnit ofenzivu

Od Nikity Ščerbaka, jenž v Rusku oblékal dres Avangardu Omsk a Traktoru Čeljabinsk, si v Hradci slibují, že bude posilou, která ještě vylepší už tak dobrý útok. „V Česku se prozatím vhodná příležitost nenaskytla, tak jsme si vytipovali několik zahraničních jmen, mezi kterými se stal prioritou Nikita. Je v ideálním hokejovém věku, má zkušenosti z NHL, AHL a KHL a i z tohoto důvodu věříme, že nám pomůže a zkvalitní naši ofenzívu,“ řekl Aleš Kmoníček. 

Ruský útočník, který si v dresu Banské Bystrice připsal v 25 zápasech 21 bodů (6+15), začínal s hokejem v Moskvě. Od roku 2013 působil v zámoří, nejprve ve WHL, kde se mu velmi dařilo a o rok později byl hned v prvním kole draftován týmem Montreal Canadiens jako 26. v pořadí. Zajímavostí je, že o jedno místo před Ščerbakem byl na draftu Bostonem Bruins vybrán český útočník David Pastrňák.

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček/Mountfield HK