Pátek

29. září 2023

Nyní

22°

Zítra

16°

Svátek má

Mountfield rozstřílel Mnichov a v Kitzbühelu si zahraje finále

13. 8. 2022

page.Name
Hokejisté Hradce Králové si na mezinárodním turnaji Red Bulls Salute v Kitzbühelu zahrají finále. Mountfield v semifinále deklasoval přední německý tým EHC Red Bull Mnichov 7:1 a v neděli od 19 hodin vyzve v zápase o prvenství rakouský Salcburk.

Hokejisté Hradce Králové vstoupili parádně do mezinárodního turnaje Red Bulls Salute v Kitzbühelu. Mountfield vysoko porazil přední německý celek EHC Mnichov 7:1 a neděli se utká od 19.00 ve finále s rakouským týmem EC Red Bull Salcburk, který ve druhém semifinále porazil švýcarský Zug 5:3. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci se na semifinálové výhře podílel ruský útočník Nikita Ščerbak.

Pro extraligové svěřence trenéra Tomáše Martince to byl první přípravný zápas na novou sezonu. V brance nastoupil Henri Kiviaho, první útočnou trojici tvořili Jordann Perret, Kevin Klíma a Aleš Jergl. Ve druhé řadě vedené Jakubem Lvem se představily posily Marek Zachar a Oliver Okuliar. Pouze z tribuny sledovali zápas Richard Nedomlel a Martin Štohanzl.

Hradečtí už po první třetině vedli 4:0 díky brankám Jakuba Lva, Christophea Lalancettea, Michaela Gaspara a Kevina Klímy, který se prosadil v oslabení. V 35. minutě sice snížil Austin Ortega, ale ve třetí třetině ještě skóroval Radek Smoleňák a dvakrát zmíněný Ščerbak.

Turnaj Red Bulls Salute v Kitzbühelu:

Semifinále I: Hradec Králové - EHC RB Mnichov 7:1 (4:0, 0:1, 3:0).

Branky a nahrávky: 35. Ortega (Smith, Kastner) – 7. Lev (Okuliar, F. Pavlík), 8. Lalancette (Ščerbak, McCormack), 15. Gaspar (Kelly Klíma, Cingel), 19. Kevin Klíma, 42. Smoleňák (Rymsha, Lalancette), 57. Ščerbak (Smoleňák), 60. Ščerbak (Lalancette).
Rozhodčí: Berenker, Schauer –⁠ Eisl, Martin.
Vyloučení: 2:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 850.
EHC Red Bull Mnichov: Aus den Birken – Blum, Daubner, Redmond, Abeltshauser, Mckiernan, Seidenberg, Appendino – Ortega, Smith, Kastner – Parkes, Street, Verejcka – Eder, DeSousa, Ehliz – Cimmermann, Schütz, Tiffels.
Mountfield HK: Kiviaho – Blain, Jank, F. Pavlík, Kalina, McCormack, Rymsha, Pilař, Gaspar – Jergl, Kevin Klíma, Perret – Okuliar, Lev, Zachar – Smoleňák, Lalancette, Ščerbak – Kelly Klíma, Cingel, R. Pavlík.

Semifinále II: Salcburk - Zug 5:3.

Další program:

Neděle 19.00 - finále: Hradec Králové - Salcburk, 15.00 - o 3. místo: Zug - Mnichov.

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček/mountfieldhk.cz