Pátek

2. června 2023

Nyní

18°

Zítra

13°

Svátek má

Navrátilec Pavlík chytá šanci: Chci ukázat, že na to mám, říká

9. 9. 2022

page.Name
Po dvou letech se vrátil do Hradce Králové, aby znovu pozvedl svoji uvadající kariéru. A v utkání Ligy mistrů proti Grenoblu, které Mountfield vyhrál 3:2, čtyřiadvacetiletý hokejista Radovan Pavlík ukázal, že je na dobré cestě. Odchovanec klubu se pod vítězství nad francouzským mistrem podepsal dvěma góly a asistencí.

Po letním návratu do Hradce Králové, kde vstoupil do velkého hokeje, odehrál útočník Radovan Pavlík své nejvydařenější utkání. Dvěma góly a asistencí zařídil výhru Mountfieldu v Lize mistrů nad Grenoblem 3:2. Čtyřiadvacetiletý odchovanec bojuje o místo v extraligovém kádru, kam by se rád propracoval nastálo. A tímto zápasem se svému cíli výrazně přiblížil. 

Svého času jako talentovaný mladík vlétl do extraligy ve velkém stylu. Při prvním působení trenéra Tomáše Martinec u hradeckého týmu Radovan Pavlík okouzlil fanoušky i experty. Jenže na podzim 2020, kdy A-tým vedl kouč Vladimír Rúžička, se s hradeckým klubem rozloučil a vyrazil na jiné hokejové adresy. V Liberci ani v Brně se mu však moc nedařilo. V létě tedy rád přijal možnost vrátit se domů na východ Čech, do rodného města, v němž začal kariéru. Vrátil se i s vědomím, že možná bude nastupovat v prvoligovém Kolíně.

„Když to tak řeknu, poslední dva roky jsem promarnil. Vím, že moje výkony ani hlava nebyly optimální. A podle mě je hokej, stejně jako každý sport, o hlavě," uvedl Radovan Pavlík po zápase Ligy mistrů.

„Byl jsem nesmírně rád, že se mi pan Martinec ozval," přiznal útočník, který pod trenérem Martincem zažil v Hradci úspěšná léta také v mládeži.

Čtěte také: Pavlík si užívá návrat: Chci začít novou etapu své kariéry

 

Nyní Pavlík bojuje o pozici, kterou už měl vybudovanou před lety. Měl pevné místo v týmu Mountfieldu a dokonce nakoukl i do reprezentace. 

„Začínám odznova, je to pro mě restart kariéry. Doufám, že se třeba dostanu ještě výš," věří hradecký hokejista. A po utkání proti Grenoblu, v němž dal dva góly a zapsal asistenci, se svému cíli přiblížil.

„Je to hezký pocit. Jsem rád, že jsem pomohl týmu dvěma góly. Člověk si díky tomu vždycky začne věřit a hraje se mu úplně jinak. Byl to ale týmový výkon, i když jsme se klepali do poslední minuty," radoval se Pavlík po druhé výhře nad francouzským mistrem po pěti dnech. V Grenoblu hradecký tým vyhrál 4:3. V domácí odvetě, která skončila rovněž těsnou výhrou 3:2, fanoušci nadšeně tleskali zejména po druhém Pavlíkově brance, kdy se šikovný útočník ve zdánlivě ztracené situaci protáhl kolem soupeře a zakončil přesně do růžku branky.

Pro Mountfield je dobré, že v Lize mistrů z dvojutkání s francouzským celkem získal plný počet bodů. Grenoble mu totiž na obou stadionech pořádně zatápěl. „Soupeř má ohromnou sílu a francouzské reprezentanty. Byly to neskutečně těžké zápasy. Jsou silově i bruslařsky výborně připravení a za těch šest bodů jsme rádi," zdůraznil Pavlík.

A zápas pomohl i jemu samotnému. „Jsem rád, že mi to tam napadalo. Chci si i dál věřit, všem ukázat, že na to mám a pomoct týmu,“ řekl jasně Radovan Pavlík.

Určitě je na dobré cestě.

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček/mountfieldhk.cz