Středa

6. prosince 2023

Nyní

-3°

Zítra

Svátek má

Marcel s Gasparem přidají další sezonu v hradeckém dresu

21. 3. 2023

page.Name
Ani během play-off hradecká organizace nezahálí a pokračuje v tvorbě kádru na nadcházející ročník. Klub se rozhodl podepsat na další sezonu dva obránce, a to Patrika Marcela a Michaela Gaspara. „Obecně jsem rád, že jsme dospěli k těmto podpisům. Spolu s nově příchozí akvizicí máme v tuto chvíli obranu pro příští ročník vyřešenou,“ prozradil pro klubový web generální manažer Aleš Kmoníček. Jisté tak je, že do defenzivy přijde ještě jeden hráč, jehož jméno ale bude oznámeno později.

Patrik Marcel platí za nesmlouvavého a důrazného obránce, který se ani nebojí shodit rukavice, je-li třeba. Částečně to ukázal již ve druhém čtvrtfinále, kdy se pustil do lehkého konfliktu s Jaroslavem Vlachem. Plzeňský odchovanec strávil poslední čtyři sezony v prvoligových Litoměřicích a načal v nich i tu současnou, poté se stěhoval do českobudějovického Motoru, odkud se ale po deseti zápasech stěhoval pod Bílou věž.

Zde si během 31 duelů zapsal sice jenom jednu asistenci, jeho role je však odlišná. I díky jeho nepříjemné důrazné hře jej Mountfield podepsal na další ročník. „Patrik Marcel je typ hráče, kterého v týmu potřebuje každý klub a musím říct, že naše dohoda na dalším působení byla velmi rychlá. Jsem přesvědčený, že nám Patrik pomůže jak v letošním play-off, tak minimálně i v další sezoně,“ komentuje prodloužení smlouvy Kmoníček.

Marcel však není jediným hráčem, se kterým byl uzavřen kontrakt na další ročník s možností uplatnění opce. Michael Gaspar patří k Hradci už od sezony 2014/15, když na východ Čech přestoupil z Letňan. Bývalý mládežnický reprezentant věřil, že po loňském ročníku, kdy v 37 utkáních udělal pět kanadských bodů za asistence, bude výkonnostně růst. Situaci mu však ovlivnilo vážné zranění kolene ve čtvrtém kole na ledě Kladna. Nastoupit se mu do extraligy povedlo až v posledním kole.

„Doufám, že si Michael smůlu se zraněním již letos vybral a v příštím roce zabojuje o pozici v základním kádru našeho mužstva, jelikož k tomu má všechny předpoklady. I v tomto případě bylo jednání velmi rychlé, protože obě strany měly zájem pokračovat ve spolupráci,“ uzavírá Kmoníček.

Tomáš Kalas
tomas.kalas@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček / mountfieldhk.cz