Neděle

3. prosince 2023

Nyní

-4°

Zítra

-6°

Svátek má

Klíma, Štohanzl a McCormack mají od disciplinárky pozastavenou činnost

10. 7. 2023

page.Name
Přestože v dopingové kauze tří hráčů Mountfield HK ještě rozhodnutí ze strany Antidopingového výboru nepadlo, extraligová disciplinární komise již vydala předběžné opatření. Kevin Klíma, Martin Štohanzl a Graeme McCormack mají do vyřešení případu pozastavenou herní činnost.

Je tak jasné, že výše uvedení hráči nemohou například nastoupit ani do přípravných utkání před nadcházejícím ročníkem. „Aktuální předběžné opatření, které činíme podle platné antidopingové směrnice, je projevem naší snahy o jasné dodržování standardů fair play," prohlásil ředitel Tipsport extraligy, Martin Loukota.

„Do dořešení antidopingového řízení zmínění hráči nebudou mít ani teoretickou šanci zasáhnout do přípravných zápasů či soutěží," doplňuje zároveň extraligový ředitel.

Jedná se však pouze o předběžné opatření, které nemá žádný vliv na finální verdikt Antidopingového výboru, na nějž se stále čeká. „Do ukončení řízení antidopingového výboru je o případných trestech pro hráče či klub předčasné spekulovat,“ řekl také Loukota. Zmíněným hráčům hrozí nejvýše čtyřletý distanc, Hradci posléze hrozí odpočet bodů do nového ročníku.

Dopingová kauza se provalila na konci května. Po testech 9. dubna během semifinále play off mezi Hradcem a Vítkovicemi byli všichni tři hráči testováni na přítomnost doposud neznámé látky patřící mezi stimulanty.

Tomáš Kalas
tomas.kalas@salonkyhk.cz
Foto: mountfieldhk.cz