Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Prohra. Lvice marně zastavovaly rozjeté Žabiny

4. 12. 2022

Prohra. Lvice marně zastavovaly rozjeté Žabiny 9 snímků
Basketbalistky Hradce Králové po reprezentační pauze prohrály v 10. kole Ženské ligy doma s Žabinami Brno 56:77, když po celý zápas dotahovaly náskok soupeře. „Pro nás je to zasloužená porážka. My respektujeme sílu Žabin. Víme, že v letošním roce mají silný kádr, přesto jsme chtěly na domácí půdě sehrát lepší zápas," uvedla trenérka Romana Ptáčková.

Na basketbalistky Hradce Králové čekal po reprezentační přestávce, v níž trenérka Lvic Romana Ptáčková dovedla český národní tým v kvalifikaci o postup na ME 2023 k důležité výhře v Nizozemsku, náročný duel v Ženské lize proti Žabinám Brno. A Jihomoravanky ukázaly, že momentálně mají větší sílu. Vyhrály 77:56.

Žabiny do zápasu vlétly, přesně střílely a v šesté minutě vedly po koši Brii Holmesové již dvouciferným rozdílem. Prapor domácích Lvic pozvedla Pamela Therese Effangová, jež do konce čtvrtiny sama zaznamenala jedenáct bodů a sama přestřílela celý brněnský tým.

Hradeckým hráčkám se dokonce podařilo vyrovnat opět po dalších trefách Effangové, jenže brněnská mašina byla k nezastavení. Stříbrný tým z minulé ligové sezony se znovu rozstřílel, zejména zásluhou Natálie Stoupalové přesně mířil i z tříbodových pozic a hostující hráčky v poločase vedly rozdílem sedmnácti bodů (27:44).

Čtěte také: Premiéry. Ptáčková vede český tým k ME, pomohla i Zeithammerová

 

Lvice zápas nevzdaly a dokázaly brněnský náskok stáhnout na sedm bodů po trojkách Michaely Matuškové a Lucie Bolardtové. Jenže stejně na to znovu odpověděla přesným zásahem Stoupalová a postrčila Žabiny k výhře.

„Pro nás je to zasloužená porážka. My respektujeme sílu žabin. Víme, že v letošním roce mají silný kádr, přesto jsme chtěly na domácí půdě sehrát lepší zápas. Soupeři můžeme konkurovat jen v případě, pokud nebude mít úspěšnou střelby za tři body, což se nestalo. Přišlo mi, že jsme čím dál víc ztrácely sebevědomí, nehrály jsme v pohybu a zakončení nebylo přesné,“ hodnotila utkání trenérka Romana Ptáčková, které ovšem našla i klady.

„Pozitivem snad jedině bylo to, že si zahrály dvě dorostenky a návrat Simony Fišerové. Pochválit musím Pamelu Effangovou, která se ve čtvrtek na tréninku zranila, hrála se sebezapřením a nakonec ona byla tou hráčkou, která podala nejlepší výkon,“ vyzdvihla Romana Ptáčková, jejíž tým je v tabulce ŽBL pátý, Žabiny jsou třetí.

V dalším utkání hradecké Lvice přivítají v pátek 16. prosince Slovanku (19.00).

Liga basketbalistek – 10. kolo:

Hradec Králové – Žabiny Brno 56:77 (15:18, 27:44, 44:61)

Body: Effangová 16, Zeithammerová 10, Vojtíková 9, Bolardtová 8, Matušková 7, Fišerová 2, Velichová 2, Brožová 1, Havrylchyková 1 – Stoupalová 21, Záplatová 13, Cunaneová 12, Kněževičová 8, Holmesová 7, Hamzová 7, Čechová 6, Hanušová 2, Šoukalová 1. Rozhodčí: Komprs, Kremser, Musil. TH: 7/16 – 13/19. Trojky: 5:12. Fauly: 22:17. Doskoky: 35:43. Diváci: 237.

 

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Luboš Lorinc/hradeckelvice.cz