Pátek

9. června 2023

Nyní

21°

Zítra

21°

Svátek má

Lvice to dokázaly! Těsné vítězství v závěru uhájily, postupují do semifinále

25. 3. 2023

page.Name
Hradecké lvice porazily ve třetím zápase čtvrtfinálové série play-off KP Brno 69:67 a slaví tak postup do semifinále soutěže. Utkání bylo vyrovnané od úvodního hvizdu, mírný náskok po prvním poločase měl hostující celek. V úplném závěru se domácí Brňanky na Hradec bodově dotáhly, zápas směřoval do prodloužení. V posledních vteřinách však předvedla skvělou individuální akci Kateřina Zeithammerová a dvěma body poslala lvice do semifinále.

Překvapení je dokonáno. Hradecké lvice postupují do semifinále play-off Ženské basketbalové ligy, poté co smetly tým Králova Pole ve třech zápasech. Třetí tým základní části se potýkal se zraněními a úzkou rotací, to však nic nemění na tom, jak senzační úspěch se lvicím podařil dokonat.

Do utkání lépe vstoupily domácí basketbalistky. V průběhu první čtvrtiny se jim podařilo vést o pět bodů, do pauzy však lvice stihly manko téměř smazat. Ve druhé čtvrtině už byly lvice aktivnějším týmem. Dobrá střelba za dva i za tři body je posadila na koně a na poločasovou pauzu tak odcházely s mírným náskokem.

Po poločase lvice svůj náskok navýšily, do poslední části tak vstupovaly s devítibodovým náskokem. Brňanky se však nevzdávaly a zápas dokázaly velmi zdramatizovat. Šest vteřin před koncem bylo skóre vyrovnané 67:67, když balón ze strany rozehrávala Pamela Effangová. Přihrávkou našla Kateřinu Zeithammerovou, která se šikovně protáhla mezi dvěma soupeřkami a dvě vteřiny před koncem vsítila koš, který Hradci přisoudil postup do semifinále.

Radost hráček byla nesmírná, však také byly před sérií považovány za outsiderky. Sama Zeithammerová nedokázala uvěřit tomu, co se jí v posledních vteřinách zápasu podařilo. Společně s Effangovou bodově táhly svůj tým za vítězstvím, jako tomu víceméně je celou dosavadní sezónu.

Sebevědomé lvice se tak mohou začít připravovat na semifinálového soupeře, kterým bude velmi pravděpodobně pražské USK. Do zřejmě nejspíš projdou jako nejníže nasazený tým, což znamená, že se utkají se suverénními Pražankami. Jedno překvapení už lvice na kontě mají, i pro to by se mělo mít mnohonásobné české šampionky na pozoru.

 

ŽBL – 3. zápas čtvrtfinále play off

KP Brno - Hradecké lvice 67:69 (30:33)

Tělo: 

KP Brno: Malíková 18, Galíčková 11, Kopecká A. 11, Kopecká E. 9, Trehubová 8, Hynková 6, Fadrhonsová 4

Hradecké lvice: Effangová 21, Zeithammerová 21, Hanušová 10, Pokorná 8, Levínská 3, Fišerová 2, Velichová 2, Zavázalová 2.

Stav série: 0:3. Hradecké lvice postupují do semisek.

 

Matěj Holaň
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: Luboš Lorinc/hradeckelvice.cz