20.8ºC

Votroci na Maltě remizovali i podruhé, prosadil se Hais

14. ledna 2024

Královéhradečtí fotbalisté včera v rámci Tipsport Malta Cupu remizovali se Sigmou Olomouc 1:1. První gól Votroků na turnaji vstřelil 20letý útočník Daniel Hais. Talentovaný hrotový útočník si dokázal hlavou najít centr Jakuba rady z levé strany a poslal ve 36. minutě Votroky do vedení. Ti nakonec utkání do vítězného konce nedotáhli. Hned v úvodu druhého poločasu, v jehož úvodu trenér Sigmy Jílek vystřídal všechny své hráče kromě jednoho, vyrovnal Fortelný.

Votroci ani na druhý pokus nedokázali urvat první vítězství v přípravě na Maltě. Konečně se jim však podařilo zásluhou Daniela Haise vstřelit gól, kterého se v úvodním utkání nedočkali. „Trefil jsem to, po dlouhé době jsem skóroval a jsem za to rád,“ okomentoval jedinou branku Votroků v zápase šťastný střelec.

Hradečtí se do včerejšího utkání nemohli dostat. Sigma pálila jednu velkou šanci za druhou, v klíčových chvílích Votroky podržel gólman Vízek. Hradecký odchovanec se vyznamenal při hlavičce Lukáše Juliše, který mohl otevřít ve 21. minutě skóre. Zkušený brankář prokázal skvělé reflexy a brance zabránil. O osm minut později mohl skórovat Julišův bratr Petr, který hájí od léta barvy Votroků. Hais se uvolnil na křídle a poslal centr na malé vápno, v obrovské příležitosti však mladý forvard minul branku.

Hais vstřelil první gól Votroků v novém roce

První gól přišel ve 36. minutě. Z levé strany se podařilo odcentrovat Jakubu Radovi, balón si našel cestu na hlavu Haise, který si otevřel střelecký účet v roce 2024. Odchovanec Českých Budějovic, který pod lízátka přišel na trvalý přestup loni v létě, si na podzim příliš nezahrál. Na jeho pozici má Hradec stálici posledních sezón Daniela Vašulína.

„Konkurence je zdravá, nebo alespoň já to tak vnímám. Makám na sobě, snažím se do týmu probojovat. Není to jednoduché, ale doufám, že se to brzy zlomí,“ přeje si s výhledem na jarní část soutěže mladý útočník. Vzhledem k nepříliš oslnivé formě Vašulína v první polovině sezóny nemohl gól pro Haise přijít v lepší okamžik.

„Na podzim jsme nedávali mnoho gólů. Příležitost tu je nyní pro všechny, máme před sebou těžké zápasy a budou hrát ti hráči, kteří se dokážou prosadit. Dan má u mě velké plus za dnešní gól, uvidíme, jak to bude dál,“ naznačil možné střídání stráží na hrotu útoku trenér Votroků Václav Kotal.

Hradečtí vedení neudrželi, bod Sigmě zajistil Fortelný

Sigma do druhého poločasu poslala deset nových hráčů a téměř okamžitě se jim to vyplatilo. Čerstvá skvadra skvěle napadla autové vhazování Hradce, nádherně sehrála kombinaci na jeden dotek na jejímž konci Fortelný uklízel do prázdné brány. Pro záložníka, kterého pro velký fotbal vychovala pražská Sparta, to byl první gól v sezóně.

Druhý poločas poté trochu ztratil v tempu z první půle, ani na jedné straně se toho příliš nedělo. V poslední patnáctiminutovce mohli utkání rozhodnout jak Votroci, tak i Sigma. Žádná z tutovek však neskončila v síti a tak se oba kluby z české ligy rozešli smírně 1:1. Votroky čeká už zítra poslední zápas na Tipsport Malta Cupu. Ve 13:00 vyzvou Spartak Trnavu, které se zatím na přípravném turnaji nedaří. Slovenský tým prohrál oba své dosavadní duely.

Tipsport Malta Cup

Sigma Olomouc - Hradec Králové 1:1 (0:1)

Branky: 47. Fortelný (Ventúra) – 36. Hais (Rada).

Bez žlutých karet.

Držení míče: 52 % : 48 %. Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 3:6. Rohy: 8:2

Sestavy:

SK Sigma Olomouc :

1. poločas:  Macík – Vraštil, Matys, Novák – Chvátal, Breite, Dele, Sláma – Vodháněl, Langer – L. Juliš.
2. poločas:  Macík – Křišťál, Pokorný, Beneš, Elbel – Ventúra, Pospíšil – Fortelný, Zorvan, Amasi – Singhateh.