Votroci na Spartu nestačili, před vyprodaným Malšákem prohráli 0:2

31. srpna 2024

Fotbalisté Hradce Králové prohráli v utkání 7. kola Chance ligy se Spartou Praha 0:2. Úřadující mistr se rychle dostal do vedení po brance Haraslína z osmé minuty. Hradečtí měli několik dobrých příležitostí na srovnání, největší šanci měl ve 30. minutě Vlkanova. Skákavý míč se mu mezi tři tyče dostat nepodařilo. Spartě se podařilo svůj náskok zvýšit gólem do šatny zásluhou Rrahmaniho. Ve druhém poločase už branka nepadla, Letenští si náskok zkušeně pohlídali a jako první mužstvo v této sezóně poráží Hradec na jeho stadionu.

Na soupisce Východočechů se vůbec poprvé objevil Daniel Samek, který v týdnu přišel na roční hostování s opcí. Hradci k bodům nepomohl, Sparta si jako první celek v tomto ročníku Chance ligy odvezl z Malšovického stadionu všechny tři body.

Domácí vstoupili do utkání aktivně, na tuzemského mistra dokonce vyrukovali i s hodně vysokým presingem. První střelu na bránu zapsal v šesté minutě Sørensen, schovanou ránu nadvakrát kryl Zadražil. Na první branku se čekalo pouze o dvě minuty déle. V obranné činnosti si skvěle vedl Klíma, nepodařilo se mu ovšem rozehrát. Po zisku balónu přišla rychlá kombinace Sparty, nejprve Haraslín efektní patičkou uvolnil Rrahmaniho, poté našel kosovský šutér opět sparťanské levé křídlo.

S trochou štěstí a díky teči jednoho z bránících hráčů propasoval „Šulo“ míč za záda Zadražila a poslal Letenské do vedení. Hosté převzali podle očekávání otěže zápasu a Hradec do příležitostí nepouštěli. Výjimkou byla zajímavá střela Mihálika z konce 11. minuty, jeho projektil ale pouze projel vedle Vindahlovy levé tyče.

Hradečtí rozhodně zbraně nesložili, proti hvězdami nabitému týmu hráli vyrovnanou partii. Mnoho příležitostí jim sice tým Larse Friise nedovolil, ale podobně tomu bylo i na druhé straně. Ve 27. minutě se po centru Dancáka dostal k zajímavé hlavičce Mihálik, jeho pokus měl správný směr, nicméně slabou razanci a stal se tak lehkou kořistí hostujícího gólmana.

Největší šanci na vyrovnání měli Votroci ve 30. minutě, kdy dohrál souboj o zdánlivě ztracený míč na pravém křídle Mihálik. Útočníkovi Hradce se podařilo přelstít Panáka a díky tomu si to mohl namířit rovnou do vápna Sparty. Rozhodl se pro centr, který našel Adama Vlkanovu. Hvězdě Východočechů k jeho smůle skočil těsně před zakončením, ve složité pozici ho nedokázal trefit tak, aby z toho bylo ohrožení brány.

Na druhé straně se dožadoval po nebezpečné akci penalty Krasniqi, sudího Roučka ale jeho pád nechal naprosto klidným. Zajímavou akci měli ještě na konci poločasu Hradečtí, poté co se napravo uvolnil Kodeš. Přízemním centrem hledal nabíhajícího Vlkanovu, obrana Sparty si však i s tímto poradila.

Neproměněné šance mrzely Votroky na konci poločasu, kdy na 2:0 zvýšil Rrahmani. Nová akvizice českého mistra dostala až příliš mnoho prostoru ve vápně a umístěnou střelou k pravé tyči překonala Zadražila. Asistenci si připsal Rrahmaniho reprezentační parťák Krasniqi.

Sparta si vedení pohlídala a bere všechny tři body

Dobrou šanci měli domácí v 53. minutě. Mihálikovu střelu zblokovala sparťanská obrana, k odraženému balónu přispěchal Spáčil a vyslal dělovku na Vindahla. Čerstvě povolaný mládežnický reprezentant jen těsně minul bránu. Hradec byl stále v utkání, ale dobře organizovaná Sparta jim toho příliš nepovolila. Votroci hrozili i individuálně, díky čemuž se jim podařilo získat několik zajímavých standardek. Žádná z nich ovšem přímé ohrožení Vindahlovy brány nepřinesla.

V 69. minutě mohli Letenští definitivně pohřbít naděje Východočechů. Do velké šance se dostal Olatunji, ve zlomovou chvíli ale nepochopitelně odmítl zakončit a ze situace nakonec branka nebyla. O minutu později vyrobil neskutečnou chybu hostující Laci. Jeho zpětná nahrávka přišla přímo do kroku Mihálikovi, proti hradecké radosti byl ovšem Vindahl, který vytáhl bravurní zákrok.

Dobrou pasáž měli domácí v 83. minutě, kdy se dostali do několika zajímavých příležitostí. Náprstka zradilo v dobré šanci zpracování, a tak pět minut před koncem základní hrací doby Sparta stále kontrolovala svůj dvoubrankový náskok. Minutu před koncem vyslal tvrdou střelu Koubek, Vindahl však byl dobře postavený a nebezpečný projektil zlikvidoval. V nastavení se ještě prosadil Solbakken, kvůli ofsajdu Olatunjiho jeho branka neplatila.

Hradečtí tak v této sezóně poprvé padli na domácím hřišti a nezapsali přitom ani branku. Tým trenéra Horejše prohrál podruhé v řadě, po reprezentační pauze vyzve venku Bohemians.

Chance liga, 7. kolo. Sobota 31.8.2024, 20:00

FC Hradec Králové - AC Sparta Praha 0:2 (0:2)

Branky a nahrávky: 8. Haraslín (Rrahmani), 45. Rrahmani (Krasniqi).

Rozhodčí: Rouček – Kříž, Machač.

Žluté karty: 15. Samek – 17. Kairinen, 60. Ryneš, 64. Krasniqi.

Držení míče: 52 % : 48 %. Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 7:3.

Rohy: 7:3. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 10:11.

Diváci: 9300 (vyprodáno).