Pátek

21. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Policie obvinila šest lidí včetně lékárníků z krádeží a výroby drog

25. 9. 2020

page.Name
Šest lidí včetně tří pracovníků lékárny v Trutnově obvinila královéhradecká policie z výroby a prodeje drog a série krádeží. Podle policie zaměstnanci lékárny spoluobviněným prodávali větší množství léků s pseudoefedrinem pro výrobu pervitinu. Obviněným hrozí v případě odsouzení tresty od jednoho roku do deseti let vězení.

Trestnou činnost skupina páchala od letošního ledna až do současnosti. Dva podezřelé policisté obvinili z deseti vloupání do různých podnikatelských provozoven v Královéhradeckém a Pardubickém kraji. „Kradli především peníze, alkohol a tabákové zboží. Za ukradené peníze jeden z pachatelů následně kupoval v trutnovské lékárně léky pro výrobu drog. Léky pak předával známému, který z nich vyráběl pervitin,“ řekla mluvčí policie Lucie Konečná.

U dosud zadokumentovaných deseti skutků obviněných kriminalisté vyčíslili škodu na téměř 300 tisíc korun. Škodu za dalších 200 tisíc zahrnují zločiny ve stádiu pokusu. Tři obvinění skončili ve vazbě. Třem členům skupiny za nedovolenou výrobu, držení a prodej omamných a psychotropních látek a jednomu obviněnému za krádež hrozí jeden rok až pět let vězení. Dva obvinění za krádeže a drogové delikty mohou jít do vězení na dva až deset let.

ry ver
ČTK
Ilustrační foto