Úterý

28. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-3°

Svátek má

Tým Kobra odhalil v Hradci a Praze případ krácení daní o 36 milionů

21. 9. 2020

page.Name
Pět lidí bylo zadrženo v souvislosti s případem údajného daňového úniku ve výši nejméně 35,6 milionu korun, které v Hradci Králové a Praze odhalil tým boje proti velkým daňovým únikům Kobra. V případě jejich obvinění a odsouzení jim hrozí až deset let vězení. V případu byl zajištěn majetek a peníze za více než 28 milionů korun. ČTK o tom dnes informovala mluvčí hradeckých celníků Jitka Fajstavrová.

Podezřelí podle finanční správy krátili daňovou povinnost na dani z přidané hodnoty tím, že zahrnovali do účetnictví upravené daňové doklady vystavené za účetní služby a zjednodušené daňové doklady s fiktivním plněním. „Získané prostředky prostřednictvím dispozičních oprávnění k bankovním účtům vybírali a následně používali pro svoji potřebu,“ uvedla Romana Barešová, mluvčí Finančního úřadu pro Královéhradecký kraj.

Celníci podle mluvčí Fajstavrové udělali v Hradci Králové a v Praze pět domovních prohlídek a osm prohlídek jiných prostor i pozemků, při nichž zajistili listinné důkazy, výpočetní techniku a mobilní telefony. „Jako výnos z trestné činnosti byla zajištěna dvě osobní vozidla a finanční hotovost ve výši 18 milionů korun a 7010 eur. Souběžně bylo finanční správou v daňovém řízení zajištěno asi 9,9 milionu korun,“ řekla. Další majetek by mohl být podle celníků ještě zajištěn.

ry sd
ČTK
Ilustrační foto