Středa

22. května 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Usedl za volant bez řidičáku a pod vlivem drog, jízdu zakončil bouračkou

17. 3. 2021

page.Name
S dodržováním zákonů si moc hlavu nelámal jednatřicetiletý řidič osobního vozidla VW Touran. Včera v Holovosech při rychlé jízdě ve směru na Hradec Králové nezvládl řízení, vyjel mimo silnici, kde porazil dopravní značku a bokem zachytil o betonový plot. To ale nebylo všechno.

„Po zhruba padesáti metrech jízdy po chodníku narazil do sloupu veřejného osvětlení a do drátěného oplocení,“ popsal „neobvyklou“ jízdu vrchní policejní inspektor Aleš Brendl. Přivolaní policisté zjistili, že muž nevlastní řidičský průkaz a má vysloven do letošního prosince zákaz řízení všch pro řízení motorových vozidel.

Po tomto zjištění vyšla najevo další skutečnost. Orientační test totiž u něj prokázal přítomnost návykové látky Amfetamin/Metamfetamin. Lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu pro zjištění míry ovlivnění touto látkou řidič odmítl. Celková škoda je předběžně vyčíslena na částku 140 tisíc korun. Ke zranění osob naštěstí nedošlo.

Provinilec se svým jednáním dopustil přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. „O jeho přestupkovém jednání v podobě řízení pod vlivem návykových látek a odmítnutí lékařského vyšetření rozhodne příslušný správní orgán, kde mu v případě prokázání viny hrozí opět několikaměsíční zákaz řízení všech motorových vozidel a vysoká peněžitá pokuta,“ upozornil vrchní inspektor.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR