Středa

22. května 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Senior vjel u Vamberka pod náklaďák. Zemřel on i jeho spolujezdkyně

12. 4. 2022

page.Name
Po čelním střetu osobního auta s kamionem dnes dopoledne u Vamberku na Rychnovsku zemřeli dva lidé. Na místě nehody zemřela sedmasedmdesátiletá spolujezdkyně z osobního auta. O dva roky starší řidič zemřel odpoledne v nemocnici, kam jej záchranáři převezli vrtulníkem.

Letošní nejtragičtější nehoda v Královéhradeckém kraji se stala dnes kolem půl desáté na silnici I/11 u Vamberka na Rychnovsku. Řidič osobního auta jel od Vamberku směrem na Žamberk a po projetí levotočivé zatáčky podle policistů přejel z dosud nezjištěných příčin do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím nákladním autem. Osobní automobil skončil po střetu mimo komunikaci převrácený na střechu. Zůstali v něm zaklínění dva lidé, které museli hasiči ven vyprostit. 

Ani jeden z nich bohužel nehodu nepřežil. "Devětasedmdesátiletý řidič osobního auta byl ve vážném stavu letecky transportován do nemocnice, kde v odpoledních hodinách zemřel. Jeho o dva roky mladší spolujezdkyně zemřela na místě," informovala mluvčí krajských policistů Iva Kormošová.

Řidič kamionu vyvázl z nehody bez zranění. Alkohol u něho policisté vyloučili dechovou zkouškou. Nehoda na čas zcela uzavřela hlavní silnici I/11, která je součástí trasy z Hradce Králové do Ostravy. Nejprve řidiči museli objížďkou, následně policie provoz řídila kyvadlově. Plně policie provoz na silnici obnovila po zhruba pěti hodinách o půl třetí odpoledne.

Přesné příčiny a okolnosti nehody dál vyšetřují rychnovští policisté.

Tomáš Kulhánek, ČTK
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: HZS KHK