Pátek

29. září 2023

Nyní

22°

Zítra

16°

Svátek má

Do lavic hradeckých základních škol se vrátily necelé dva tisíce dětí

18. 11. 2020

page.Name
Do hradeckých základních škol se dnes vrátili žáci prvních a druhých tříd, jejich výuku znovu umožnilo ministerstvo zdravotnictví, což představuje necelých dva tisíce dětí. Školáci musí být vybaveni rouškami a nemají hodiny zpěvu či tělesnou výchovu.

Ve městě se otevřelo všech sedmnáct základních škol, tři z nich navíc v rozšířeném režimu –Josefa Gočára, Sever a Štefcova, které mimo jiné fungují jako vybrané školy pro děti zdravotníků, lékárníků a dalších příslušníků bezpečnostních složek. Celkem tyto tři vybrané školy doposud navštěvovalo více než osmdesát dětí.

„S otevřením škol nemáme naštěstí žádný problém, naopak, pedagogové se na děti velmi těšili.  Všechny školy zvládají výuku pro děti prvních a druhých ročníků bez problému pokrýt. Děti by také měly mít zajištěné stravování. Přístup jednotlivých škol k návratů žáků už pak v dalších krocích ponecháváme na ředitelích,“ řekl náměstek primátora pro oblast školství Martin Hanousek.

Podle něj pro rodiče bude v tuto chvíli nejlepší, aby sledovali webové stránky své školy, kde by se veškeré potřebné informace měli dozvědět. Žáci prvních a druhých tříd, kteří se dnes do škol vrátili, budou muset prozatím povinnou školní docházku absolvovat bez zpěvu a tělesné výchovy. Povinné je také nošení roušek.  

„Nejprve byla v provozu pouze základní škola Josefa Gočára, ale museli jsme navýšit kapacity, tudíž jsme otevřeli další dvě školy. Celkem je navštěvuje přibližně více než 80 žáků, kteří mají speciální režim a skupiny dětí se mezi sebou nesmí potkávat,“ dodal náměstek. Téměř bez omezení stále také fungují hradecké mateřské školy, zavřena je pouze MŠ Mrštíkova pod ZŠ Štefcova. Znovu otevřená by mohla být už začátkem příštího týdne.  

(hyš-tz-kš)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto