Neděle

14. dubna 2024

Nyní

22°

Zítra

13°

Svátek má

Fakultní nemocnice spustila linku s informacemi o testování na covid-19

22. 12. 2020

page.Name
Informační linku, na kterou se mohou zájemci obracet s dotazy na testování antigenními či PCR testy v Odběrovém centru COVID-19 FN HK, spustila dnes Fakultní nemocnice Hradec Králové. Telefonní linka 495 836 010 bude v provozu každý pracovní den od 7.30 do 15.30 hodin. Volání na linku je zpoplatněno podle tarifu operátorů.

„Odběrové centrum COVID-19 FN HK registruje v souvislosti s antigenním testováním mnoho dotazů, proto jsme se rozhodli spustit informační linku, kde budou operátoři připraveni odpovídat na dotazy veřejnosti týkající se problematiky testování a poskytováním péče v nemocnici v souvislosti s covid-19,“ řekl ředitel nemocnice Vladimír Palička.

Podle mluvčího nemocnice Jakuba Sochora bude nyní linka ve zkušebním provozu. V souvislosti s dotazy připraví nemocnice začátkem ledna odpovědi na nejčastěji kladené otázky, které najdou zájemci na webu nemocnice. „Fakultka“ plánuje informační linku využít také pro připravované očkování veřejnosti proti onemocnění covid-19.

„Upozorňujeme, že linka je určena pro konkrétní dotazy týkající se testování a očkování v hradecké fakultní nemocnici v souvislosti s pandemii covid-19, zájemci o obecné informace mohou kontaktovat celorepublikovou bezplatnou informační linku 1221,“ uvedl mluvčí.

(hyš-js)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto