Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Návrat studentů hradeckého biskupského gymnázia proběhl bez problémů

7. 12. 2020

page.Name
Do lavic biskupského gymnázia v Hradci Králové dnes usedli další studenti. Z celkového počtu více než 600 z nich je nyní ve škole asi polovina. Až na výjimky dnes přišli všichni, kterých se týkalo aktuální rozvolnění opatření proti covidu-19. Biskupské gymnázium je osmileté nebo čtyřleté, je právně sloučené s biskupskou základní a mateřskou školou.

„Když se to řekne jednoduše, tak děti, které měly přijít, přišly. Návrat dětí do škol je nutný, prezenční výuka je nezastupitelná,“ řekl ředitel školy Jiří Vojáček. Myslí si to přesto, že podle něj si většina studentů s výukou na dálku poradila dobře. Po zhruba dvou měsících výuky na dálku dnes začala po zmírnění opatření proti koronaviru na středních školách, konzervatořích a vyšších odborných školách střídavá prezenční a distanční výuka. Výjimkou jsou poslední ročníky, které mohou chodit do školy normálně.

Školy byly uzavřené také na jaře, když se republika potýkala s první vlnou epidemie koronaviru. Už tehdy školy přešly na několik týdnů na on-line výuku. „Děti jsou sice nyní zvyklé, jak jim budou na dálku zadávány úkoly a jak mají pracovat. Na druhou stranu mám pocit, že tento podzimní stav je pro všechny mnohem více psychicky náročnější, trvá příliš dlouho, navíc za obtížnějších klimatických podmínek a s nejistým koncem,“ uvedl ředitel.

O plošné bezplatné antigenní testování pedagogických pracovníků, které začalo minulý týden a bude trvat do 18. prosince, má v hradecké církevní škole zájem asi jedna třetina učitelů. „Testovací místo bude zřejmě přímo ve škole, takže to budeme schopni organizačně zvládnout. Máme přibližně stovku učitelů, zájem projevilo asi 24 z nich,“ prozradil Vojáček.

V roce 2009 bylo gymnázium právně sloučeno se Základní školou a mateřskou školou Jana Pavla II., kterou také zřizuje královéhradecké biskupství. Později k nim přibyla ještě nově vzniklá základní umělecká škola. Název svazku hradeckých církevních škol zřizovaných biskupstvím, které mají jednoho ředitele, je Biskupské gymnázium, církevní základní škola, mateřská škola a základní umělecká škola Hradec Králové. Na gymnáziu letos studuje více než 600 studentů a na základní škole asi 270 žáků, další jsou v mateřské škole.

Tomáš Kučera
ČTK
Ilustrační foto: bisgymbb.cz