Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Nemocnice v kraji po devíti měsících opět vede Marian Tomášik

22. 12. 2020

page.Name
V čele Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, pod který spadají krajské nemocnice, se stal Marian Tomášik. Vystřídal tak v listopadu odvolanou Ivanu Urešovou a po devíti měsících se vrátil na post předsedy představenstva.

Tomášik stál v čele holdingu od 1. ledna 2019 do konce letošního února, kdy jej vystřídala Urešová. Dosud byl Tomášik místopředsedou představenstva holdingu. Na jím uvolněnou místopředsednickou pozici se posunul dosavadní člen představenstva holdingu Jiří Řezníček.

Zbývajícími členy představenstva jsou ředitelé nemocnic v Náchodě, Trutnově, Jičíně a ve Dvoře Králové nad Labem Jan Mach, Miroslav Procházka, Tomáš Sláma a Miroslav Vávra. Sedmým členem představenstva by se měl stát pracovník holdingu Petr Raab, který již v minulosti v představenstvu působil.

Urešovou z představenstva odvolala dozorčí rada holdingu, kterou tvoří zástupci vládnoucí krajské koalice. Podle hejtmana Martina Červíčka holding pod vedením Urešové nenaplnil očekávání, která krajské vedení má. „Daleko více práce odvedli pan Tomášik s panem Řezníčkem a další členové,“ řekl dříve krajský radní pro zdravotnictví Zdeněk Fink.

Urešová pro ČTK uvedla, že je se svou prací spokojena. „Odvedla jsem kus práce. Tým jsem částečně přebudovala a dál jsme čekala na nové zadání, jakou úlohu bude holding plnit,“ uvedla. S koncem v představenstvu získala nárok na odstupné 720 tisíc korun. Červíček takovou výši nepovažuje za správnou, Fink ji označil za nemravnou. Kraj proto u holdingu a nemocnic hodlá přistoupit k novému nastavení smluv s manažery.

Kraj má nemocnice v Trutnově, Jičíně, ve Dvoře Králové nad Labem a v Náchodě, pod který spadá i nemocnice v Rychnově nad Kněžnou. Nemocnice holdingu mají asi 1800 lůžek, pracuje v nich kolem 3300 lidí.

Zdeněk Rychtera
ČTK
Ilustrační foto: unob.cz