Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

24°

Zítra

27°

Svátek má

Univerzita zavede roušky i při výuce, zvažuje rozdělení studentů do menších skupin

9. 9. 2020

page.Name
Povinné roušky i během výuky. Se zhoršující se situací se k tomuto kroku rozhodla Univerzita Hradec Králové (UHK). Do začátku akademického roku pořídí techniku pro výuku na dálku za 750 tisíc korun, půjde hlavně o audiovizuální techniku potřebnou pro streamování.

„Zvažuje se také rozdělování studentů do menších skupin,“ řekl mluvčí UHK Jakub Novák. Přednášky s účastí studentů nad sto osob bude škola živě přenášet. Nový akademický rok na UHK začne 29. září. „Univerzita Hradec Králové počítá se všemi variantami vývoje, i když upřednostňuje prezenční výuku studentů. Doufáme, že podmínky, kdy bychom museli přejít do distanční formy výuky, nenastanou. Pokud ano, jsme na to připraveni,“ uvedl mluvčí.

Ministerstvo školství tento týden informovalo zástupce vysokých škol, jak se chránit proti koronaviru a vydalo doporučení, jak by výuka měla probíhat. Od zítřka začnou opět platit plošně přísnější opatření ohledně nošení roušek, budou povinné ve všech vnitřních prostorách, ve školách pak pouze ve společných místnostech.

„V nejbližších dnech rozhodneme, jestli budeme rozdělovat větší seminární skupiny na menší, ve kterých by bylo maximálně 50 osob,“ prozradil Novák. Na UHK studuje zhruba 6500 lidí plus zahraniční studenti, kterých ale kvůli koronaviru v nadcházejícím akademickém roce výrazně ubude. „Ročně přivítáme přes 500 zahraničních studentů, letos víme, že jich bude do padesátky,“ dodal mluvčí univerzity.

Tomáš Kučera
ČTK
Ilustrační foto