Neděle

16. června 2024

Nyní

18°

Zítra

22°

Svátek má

Summer night food festival nalákal do Žižkových sadů milovníky dobrého jídla a pití

25. 7. 2021

Summer night food festival nalákal do Žižkových sadů milovníky dobrého jídla a pití 0 snímků
Letní sobotní odpoledne bylo v Hradci Králové věnováno dobrému jídlu a pití. V Žižkových sadech pod Velkým náměstí se na pár hodin usadil Summer night food festival. Travnatý prostor se proměnil na jedno velké piknikové pole a program doplnily hudební vystoupení.

/KOMENTÁŘ/ Při příchodu na jakýkoliv festival v Hradci Králové mě vždy zarazí, kolik je tam lidí. A pokaždé si říkám jednu a tu stejnou větu - tolik lidí tady snad ani nebydlí! A stalo se tomu i tentokrát. Žižkovy sady totiž praskaly ve švech, což je na jednu stranu hezké, že lidé chodí na akce a že život zase vypadá normálně. Na tu druhou stranu to ale znamená nekonečné fronty na pití a jídlo, a to hlavně ve chvíli, kdy jsou na food festivalu pouze čtyři, maximálně pět stánků s jídlem. Já jsem si na své jídlo vystála 45 minutovou frontu a dalších 10 minut na samotné jídlo čekala. A stejné pocity jsem slýchala všude okolo sebe. ,,Člověk chodí jen z fronty do fronty. Jsme tady hodinu a ještě jsme nejedli ani nepili, protože pořád jen čekáme,'' sdílela se mnou pocity slečna, která stála frontu za mnou. 

Můj kamarád se k jídlu ani nedostal. Přišel později a ve 22 hodin mu řekli, že jídlo už není. Deset minut ve frontě a na konci stejně prázdný žaludek. A to festival trval až do půlnoci. 

Velkým plusem pro mě byla výzdoba, kterou jsem v sadech ještě nezažila a krásně to tam oživila. Světýlka přes celý prostor a na konci toho pódium, na kterém celý večer hrály kapely. Ty mi trochu zlepšily náladu při čekání, protože volba hudby byla za mě na jedničku. Celé to dohromady hezky ladilo a trochu to na mě působilo, jak kdybych byla na dovolené. Když už jsem tedy konečně usedla s jídlem na piknikovou deku, moc jsem si to užívala. 

Doufám, že takových food festivalů bude u nás více a více. Ale také doufám, že tam bude více stánků s jídlem. Nikdo totiž moc nepočítá s tím, že když jde na food festival, musí se před tím najíst. Pro mě je to aspoň poučení do budoucna.