Pondělí

27. května 2024

Nyní

22°

Zítra

17°

Svátek má

Hradecký demokratický klub mění vizuální podobu. Co na ni říkáte?

4. 5. 2021

page.Name
Nové logo, jasné barvy, moderní web a intenzivní komunikace. To je cesta ke změně vizuální podoby Hradeckého demokratického klubu (HDK), který dospěl k rozhodnutí dát jí moderní směr. Po téměř třiceti letech, kdy byla spojena s původním logem tvořeným dominantami Hradce Králové, obrysy chrámu svatého Ducha a Bílé věže, nastal čas na zásadní změnu.

„Doba i technologie jdou neúprosně kupředu a uvědomujeme si, že musíme držet krok. Naše voliče všech věkových skupin musíme zaujmout nejen hodnotově, ale i vizuálně,“ řekla Pavlína Springerová, předsedkyně HDK. V souvislosti s těmito aspekty klub oslovil hradeckou grafičku Zuzanu Rulfovou ze Surreal studia, která navrhla nové logo i vizuální styl.

Grafickou částí logotypu je zlatá stylizace hradeckého lva tvořená typickými liniemi pro českou modernu v hradecké architektuře. „Tím ale proměna nekončí. První aplikací nového stylu je proměna webu HDK, který dostal nejen nový kabát, ale i obsah,“ uvedla předsedkyně. Stačí kliknout na www.hdkhk.cz

Podle Springerové je grafická proměna, kterou klub prochází, důležitá a potřebná. „Hradecký demokratický klub nemůže být postaven pouze na nosných myšlenkách a vizích, v dnešní době je zásadní i kvalitní komunikace. Věřím, že změny, které přinášíme, výrazněji osloví i mladší generaci a pomůže HDK v nadcházejících komunálních volbách,“ komentovala změnu předsedkyně HDK.

redakce@salonkyhk.cz
Foto: HDK