Pátek

21. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

V představenstvu Votroků je poslanec Mašek, má pomoci s dotací na stadion

19. 5. 2021

page.Name
Novým členem představenstva městského fotbalového klubu FC Hradce Králové se stal hradecký zastupitel a poslanec Jiří Mašek (ANO). Město jej vyslalo do představenstva klubu proto, že by měl pomoci získat státní dotaci na stavbu nového fotbalového stadionu. Dohlížet by měl i na stavbu arény a také na nalezení strategického partnera klubu.

Maška do představenstva včera jmenovala rada města. FC Hradec Králové hraje letos druhou ligu, z níž již postoupil do ligy první. „Má blízko k těm, dejme tomu, informacím souvisejícím s tou dotací, která by mohla být poměrně dost zásadní," řekl k Maškovu jmenování primátor Alexandr Hrabálek. Dotační program, do kterého by se Hradec Králové mohl přihlásit, zatím Národní sportovní agentura (NSA) nevypsala.

Při současných změnách ve vedení NSA, kdy Milana Hniličku vystřídal Filip Neusser, není budoucí vývoj podle Hrabálka jasný. „Při jednáních s panem Hniličkou to vypadalo tak, že se naše záležitost do té dotace vejde,“ uvedl Hrabálek. Podle něj má Mašek k hradeckému fotbalu blízko i jako lékař, když se v minulosti staral o hradecké fotbalisty.

Primátor již dříve sdělil, že by nový člen představenstva měl dohlédnout i na stavbu stadionu, nalezení strategického partnera klubu a všechny informace by měl předávat vedení města. S ním je podle primátora Mašek jako zastupitel v úzkém kontaktu. Smlouvu na stavbu stadionu za 568 milionů korun bez DPH podepsalo město v dubnu se sdružením firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont. Dotace by mohla dosáhnout až 50 procent ceny díla, tedy téměř 300 milionů korun. Stadion by měl být hotový na jaře 2023.

Jmenování Maška do představenstva fotbalového klubu je součástí širších dohod o obsazení volných míst v orgánech firem s účastí města lidmi z ODS a ANO. Do představenstva městského Tepelného hospodářství Hradec Králové by měl zasednout náměstek primátora Pavel Marek (ANO). Členem dozorčí rady vodáren Královéhradecká provozní by měl být radní Oldřich Vlasák (ODS).

ČTK
Ilustrační foto