Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

„Fakultka“ s Fakultou vojenského zdravotnictví zahájila očkování U Biřičky

12. 1. 2021

„Fakultka“ s Fakultou vojenského zdravotnictví zahájila očkování U Biřičky 6 snímků
Mobilní očkovací tým Fakultní nemocnice Hradec Králové a Fakulty vojenského zdravotnictví (FVZ) Univerzity obrany v Hradci Králové dnes zahájil vakcinaci klientů a zaměstnanců v Domově důchodů U Biřičky v Hradci Králové. V této souvislosti naplánoval podat očkovací látku zhruba 150 lidem, v očkování bude pokračovat také v dalších dnech.

„Dnes a zítra budeme očkovat v Domově důchodců u Biřičky, ve čtvrtek v SeneCura SeniorCentru Hradec Králové. V dalším týdnu plánujeme pokračovat ve vakcinaci klientů ostatních sociálních zařízení na Hradecku,“ uvedl děkan FVZ Roman Chlíbek, který se přímo podílí na očkování.

FVZ vyslala do domova tři týmy ve složení sestra, lékař a administrativní pracovník. „Klienti, kteří mají o očkování zájem, to vnímají pozitivně, je to pro ně cesta k normálnímu životu, například k návštěvám příbuzných,“ dodal Chlíbek. Ředitelka domova Daniela Lusková uvedla, že v domově je přibližně 340 klientů a stará se o ně 240 zaměstnanců.

„Jsem zastánce očkování, pomůže nám to se vrátit k běžnému fungování domova. Klienti mají o očkování zájem, odhaduji to na 90 procent, mezi zaměstnanci je trochu nižší, ale do konce března bychom chtěli mít naoočkováno 95 procent klientů a 70 procent zaměstnanců,“ řekla.

Očkovací centrum Fakultní nemocnice Hradec Králové funguje od 2. ledna 2021. Od té doby  naočkovalo téměř 1500 zdravotníků z nemocnice a také některé vysoce rizikové pacienty. „K našim čtyřem očkovacím týmům, které fungují o víkendech celý den a v týdnu odpoledne, se dnes připojili kolegové z Fakulty vojenského zdravotnictví. Ti tvoří výjezdový tým, jenž pomáhá podávat vakcínu v sociálních zařízeních,“ prozradil uvedl ředitel nemocnice Vladimír Palička.

(hyš-js)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: FN Hradec Králové