Neděle

21. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Manželka krajského radního Finka dostala očkování přednostně

12. 1. 2021

page.Name
Manželka radního Královéhradeckého kraje pro zdravotnictví Zdeňka Finka (HDK) dostala v pátek v krajské nemocnici ve Dvoře Králové nad Labem očkování proti covidu-19 přednostně. Fink to zdůvodnil tím, že jeho manželka, která je bývalou ředitelkou Divadla Drak, hodlá pracovat jako dobrovolnice v budoucích očkovacích centrech.

Očkovat se nechal v pátek ve Dvoře Králové i Fink. O očkování manželů informovala nemocnice na facebooku. Opozice očkování Finkové kritizuje.„Neumím si představit, že bych manželku nechal doma. Dokonce jsem jí to nařídil, pokud chce pracovat jako dobrovolnice v očkovacích centrech při vakcinaci. Bez očkování bych ji tam nepustil,“ napsal Fink na twitteru.

Později uvedl, že v kraji se budou nyní přednostně očkovat i dobrovolníci, „aby byli připraveni k práci ve střediscích, s jejichž otevřením se počítá od konce března nebo od dubna.“ Podle dosavadních tvrzení vedení kraje mají být nejprve očkováni zdravotníci z covidových center, záchranáři, ohrožení pacienti nebo klienti a pracovníci domovů důchodců. S očkováním se v krajských nemocnicích začalo v pátek.

Finka se dnes po sérií dotazů novinářů zastal hejtman Martin Červíček. „Zdeněk Fink je nejenom radním, ale také lékařem, který je ve styku s pacienty, v kontaktu s mnoha dalšími zdravotníky, navštěvuje pracovně zdravotnická zařízení. Jeho paní je připravena být dobrovolnicí v očkovacích centrech a oba dva žijí ve společné domácnosti. Proto v tomto případě neshledávám jejich proočkování jako „papalášskou výhodu“, ale jistou prozíravost ve snaze být nadále užiteční všem ostatním,“ řekl uvedl dnes pro ČTK Červíček.

Bývalý hejtman a nyní opoziční zastupitel Jiří Štěpán očkování Finkové označil za nešťastné a nevhodné v době, kdy je v kraji stále málo vakcín. „Ze strany pana radního to byla hloupá chyba. Teprve poté, až bude jasná strategie a bude dostatek vakcíny, by se měli nechat očkovat i další, například dobrovolníci,“ nechal se slyšet Štěpán.

ČTK
Foto: Facebook Městská nemocnice Dvůr Králové nad Labem