Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

První dítě roku 2021 v kraji se narodilo v Hradci Králové, chlapec Ivan

1. 1. 2021

page.Name
/Aktualizace/ Radostnou událost prožila maminka ze Slovenska, které se narodilo ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové první miminko Královéhradeckého kraje v novém roce 2021. Stalo se tak dnes šestadvacet minut po půlnoci. Chlapec Ivan váží 3280 gramů.

Zároveň první miminko nového roku s trvalým bydlištěm v Hradci Králové se narodilo přesně ve 3.20 hodin a je jím Veronika Novotná, která vážila 3400 gramů. „Malá Verunka se narodila jako druhé novoroční miminko, ale první s trvalým pobytem v Hradci. Spolu s maminkou jsou obě v pořádku,“ uvedla mluvčí magistrátu Kateřina Šmídová.

S ohledem na platná opatření letos primátor Alexandr Hrabálek maminku s miminkem v porodnici nenavštíví. „Rodiče s Verunkou v nejbližších dnech pozve na radnici, kde jim osobně předá dary z města. Zlatou pamětní medaili v hodnotě téměř deseti tisíc korun dostane Verunka během slavnostního vítání občánků,“ dodala mluvčí.

Prvním děvče narozeném v kraji se jmenuje Agáta, váží 2930 gramů, měří 51 centimetrů a na svět přišla v jednu hodinu devatenáct minut v krajské nemocnici v Rychnově nad Kněžnou, odkud jsou i její rodiče.  

ČTK
Ilustrační foto