Sobota

24. února 2024

Nyní

10°

Zítra

10°

Svátek má

Fenoménem Stříbrňáku se v letošní sezóně stalo nové letní kino

9. 10. 2021 Komerční sdělení

Fenoménem Stříbrňáku se v letošní sezóně stalo nové letní kino 6 snímků
Už v minulé letní sezóně se v Parku Na Větvi v Hradci Králové pořádaly v rodinném duchu filmové projekce. A to byl jen krok k tomu, aby vznikl nápad přesunout do kempu Stříbrný rybník LED obrazovku o velikosti pět krát čtyři metry a vytvořit zde letního kino. Už po prvním promítání, kdy na filmovou projekci dorazilo 150 návštěvníků nejen kempu, ale také z města, se letní kino stalo fenoménem letošní sezóny na Stříbrňáku.

Když jsme vstoupili na Stříbrňák a dostali do pronájmu restauraci, kolobar a stánek na pláži, řekli jsme si, že je potřeba vytvořit místo, kde se bude koncentrovat zábava a které bude využitelné jak pro návštěvníky, tak i pořadatele různých akcí. Od začátku jsme věřili, že filmové projekce, se kterými jsme odstartovali léto budou tahákem pro lidi. Dnes už víme, že když vyjde počasí, budeme mít plno,“ prozradil začátky letní atrakce jednatel firmy Stříbrňák s. r. o. Radek Vychopeň.

Prvotní myšlenkou v této souvislosti bylo zkvalitnit služby v tomto vyhledávaném prostoru. Samotný provoz kina byl zahájen v červenci, za velkého zájmu diváků pokračoval v pravidelných středách také v srpnu, což představovalo celkem osm projekcí, a poté se promítaly ještě další čtyři filmy, vždy každý pátek i v měsíci září.

Jsme moc rádi, že se nám podařilo vytvořit partnerství s Kofolou, která nás v rámci své promoakce s názvem Kofokino zařadila na svůj „playlist“. Díky nim i dalším partnerům jsme měli možnost vybudovat pódium a ozvučit celý prostor tak, že budeme v příští sezóně schopni produkovat koncerty zajímavých kapel a další nejen hudební eventy,“ uvedl jednatel.

Pořadatelé letního kina na Stříbrňáku mají jen pozitivní zpětnou vazbu i od návštěvníků. „Kdo se v létě v kempu ubytoval, velmi ocenil provoz letního kina a možnost strávit v lehátkách a s občerstvením příjemný večer při promítání filmů. Návštěvnosti i hodnocení pomohlo určitě i to, že jsme nevybírali vstupné a kino bylo zdarma. Nikde jinde v širokém okolí se totiž taková možnost nenabízí. Nálada byla vždy veskrze pozitivní, lidé si to užívali,“ pochvaloval si Radek Vychopeň.

Provoz letního kina bude pokračovat i v příští sezóně, ale nebude sloužit pouze k promítání filmů. V tomto místě jsou totiž v plánu i rozmanité koncerty, diskotéky, další kulturní a společenské akce. Měla by zde vzniknout celoroční scéna se širším záběrem, organizátoři plánují pronajímání tohoto prostoru včetně občerstvení. Výjimkou nebude pořádání různých firemních akcí, školení nebo teambuildingů. „Našim cílem je vytvořit z letního kina univerzální prostor k širšímu kulturně společenskému využití,“ řekl jednatel.

Podle něj je smyslem jít v tomto místě postupnými kroky, cestou kvality, aby návštěvníci odcházeli spokojení a vraceli se zpět do kempu Stříbrný rybník. „Chceme pro příští ročník zvýšit návštěvnickou kapacitu, máme v plánu pravidelné koncerty se zajímavými kapelami i rozšíření občerstvení. V hlavě nosíme rovněž jednu velkou akci, která by měla přitáhnout několik tisíc lidí. Zkrátka, uděláme vše pro to, aby si to všichni návštěvníci kempu Stříbrný rybník včetně letního kina po všech stránkách užili a byli spokojeni,“ dodal Radek Vychopeň.

Lhotecká 183/955, 500 09 Hradec Králové
Tel.: +420 605 279 605
E-mail: restaurace@nastribrnaku.cz
www.nastribrnaku.cz