Sobota

24. února 2024

Nyní

10°

Zítra

10°

Svátek má

Holáskovo hnutí Rozvíjíme Hradec cílí ve volbách na zisk 15 procent

24. 5. 2022

page.Name
Senátor a právník Jan Holásek bude v zářijových komunálních volbách v Hradci Králové lídrem a kandidátem na primátora nového hnutí Rozvíjíme Hradec. Cílem hnutí je podle něj ve volbách získat přes 15 procent hlasů a ucházet se tak o vítězství ve volbách. Vyloučil také povolební spolupráci s KSČM, SPD a hnutí ANO. Holásek to dnes řekl novinářům při představení kandidátky hnutí.

Na kandidátce Rozvíjíme Hradec jsou podle Holáska lidé, kteří ve vedení města dosud nepůsobili a nejsou tak spojeni s předchozím rozhodováním radnice. Na druhém místě bude kandidovat PR manažerka a Holáskova asistentka Ilona Dvořáková a na třetím obchodní ředitel společnosti Magnalink Petr Nebeský.

Náklady hnutí na volební kampaň by se mohly podle Holáskova odhadu pohybovat kolem jednoho milionu korun a podstatnou část z nich bude hradit sám. V kampani se hnutí podle něj soustředí na sociální média, venkovní reklamu, tiskoviny a kontaktní kampaň.

V programu má hnutí například podporu bytové výstavby a pracovních míst ve vědě, výzkumu a inovací. "Nebudeme slibovat, že opravíme Benešovku, budeme říkat, jak to s ní je," řekl například k projektu opravy zchátralé panelákové Benešovy třídy, o jejíž rekonstrukci se vedoucí městské garnitury pokoušejí několik volebních období.

Holásek do politiky vstoupil v roce 2016, kdy jako nezávislý neúspěšně kandidoval do Senátu v obvodu Beroun, podporu tehdy měl od lidovců, Zelených a Pirátů. V roce 2018 se stal členem hradeckého zastupitelstva ze čtvrtého místa kandidátky Hradeckého demokratického klubu (HDK). Jako nominant HDK také v Hradci Králové zvítězil v roce 2020 v senátních volbách. A v krajských volbách v roce 2020 se stal díky kroužkování krajským zastupitelem za koalici TOP 09, HDK a strany LES. Loni se Holásek s HDK rozešel a v hradeckém zastupitelstvu působí jako nezávislý.

Hlavní politické strany v Hradci Králové již lídry oznámily. Hnutí ANO povede krajská zastupitelka Jana Šandová. Lídrem ODS bude ředitel hradecké městské policie Miroslav Hloušek. Koalici HDK a TOP 09 vede prorektorka Univerzity Hradec Králové a hradecká zastupitelka Pavlína Springerová (HDK). Jedničkou kandidátky Pirátů bude opět obchodně-technický poradce ve strojírenství Pavel Vrbický a uskupení Změna pro Hradec a Zelení znovu povede Adam Záruba.

Kandidátku KSČM povede stejně jako v roce 2018 bývalá krajská radní pro školství Táňa Šormová. Lídrem STAN bude logistik Luboš Hoker. Nové uskupení vedené řediteli městem zřizovaných škol mající název Hradečtí kantoři a Nestraníci vede dlouholetý ředitel Základní školy Mandysova Jan Faltýnek. Lídrem ČSSD bude obchodní manažer Jan Král.

ČTK, Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Tomáš Kulhánek