Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

24°

Zítra

26°

Svátek má

Tříkrálová sbírka na Hradecku vynesla více než 1,6 milionu korun

27. 1. 2022

page.Name
Zhruba 1,6 milionu korun vybrali koledníci na Hradecku v rámci Tříkrálové sbírky. Celkem chodilo ve všech obcích a městech regionů Královéhradecka, Novobydžovska, Chlumecka, Třebechovicka a Černilovska 363 skupinek. Dalších více než 100 tisíc korun pak darovali lidé prostřednictvím on-line podpory.

I přes velkou nejistotu do poslední chvíle způsobenou epidemií cvoidu-19 dopadla nakonec Tříkrálová sbírka na Hradecku velkým úspěchem. Ačkoliv o možnosti uskutečnit klasickou koledu s osobní účastí králů v bílých pláštích se v některých městech rozhodlo až těsně před samotným koledováním a covid do poslední chvíle měnil i podobu koledujících skupinek, koledníkům se podařilo zhruba 1,6 milionu korun.

"K veliké radosti pracovníků hradecké charity se letošní výtěžek, včetně darů z online prostředí, vyšplhal téměř k rekordní částce z roku 2020. Prostředky z Tříkrálové sbírky jsou pro nás velmi důležité. Stejně důležitou vnímám však i i lidskou rovinu sbírky. Ta letos předčila veškerá očekávání. Tříkrálová sbírka byla plná emocí. Byla o dobrých skutcích a  laskavých srdcí. Byla o odvaze, nasazení, byla o velkorysosti. Byla o naději. Za to jsem moc rád a za vše jsem velmi vděčný," řekl k výsledkům sbírky ředitel  Oblastní charity Hradec Králové Vojtěch Šůstek. Ten také nezapomněl poděkovat všem lidem, kteří se na úspěšné letošní sbírce podíleli. 

Výtěžek Tříkrálové sbírky 2022 podpoří například Hospicovou péči o nevyléčitelně nemocné a jejich rodiny v domácím prostředí a také přípravné práce pro výstavbu lůžkového hospice ve Stěžerách na Hradecku. Třetina z celkového výtěžku je určena na humanitární pomoc Charity Česká republika a další projekty na pomoc lidem v nouzi. Finanční podpora poputuje i pro odborné sociální poradenství v těžkých životních situacích, provozně technické zázemí pro sociální služby a zdravotní péči, humanitární projekty v Indii a krizový fond pro pomoc při mimořádné události.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz