Středa

24. července 2024

Nyní

23°

Zítra

22°

Svátek má

Zrekonstruovaná Fortna se otevře řidičům v pátek 16. prosince

7. 12. 2022

page.Name
Koncem příštího týdne skončí po více než osmi měsících uzavírka křižovatky Fortna a navazujícího přestupního uzlu. První řidiči se po nové kruhové křižovatce projedou v pátek 16. prosince. Od stejného dne budou v provozu i nově vybudované zastávky MHD Zimní stadion, ty dočasné v ulicích Komenského, Brněnská a Hradecká se naopak ruší. Kompletní práce vyšly město na 63,6 milionu korun včetně DPH.

Slavnostní otevření křižovatky Fortna se uskuteční v pátek 16. prosince dopoledne. Aktuálně už je hotová naprostá většina dokončovacích prací a na místě se už "ladí" jen poslední detaily. Od dubna letošního roku stavbaři přestavěli trojramennou křižovatku pod schodištěm Bono publico na okružní. Po nové silnici a kruhové křižovatce už od září jezdí autobusy MHD. Nové jsou také chodníky, autobusové zálivy, lavičky nebo přístřešky zastávek. Zaslepená zůstane po dokončení prací ulice Jana Koziny a v lokalitě přibyla i nová zeleň. 

Po více než osmi měsících se vrátí na Fortnu osobní doprava. A na své původní zastávky Zimní stadion v ulici Ignáta Hermana se vrátí i městská hromadná doprava, která doposud využívala zastávky Zimní stadion na provizorních stanovištích. 

Přeměna dopravního terminálu a křižovatky Fortna vyjde město na 63,6 milionu korun včetně DPH. Zhruba dvě třetiny financí má pokrýt dotace z Integrovaného regionálního operačního programu prostřednictvím ITI Hradecko-pardubické aglomerace. Dosáhnout by měla až 43 milionů korun.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: MMHK