Středa

22. května 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Herman místo Paličky. Vedení hradecké fakultní nemocnice se ujal nový ředitel

1. 9. 2022

page.Name
Od dnešního dne má Fakultní nemocnice Hradec Králové (FNHK) nového ředitele. Vladimíra Paličku nahradil ve funkci 61letý kardiolog Aleš Herman, který zvítězil ve výběrovém řízení vyhlášeném ministrem zdravotnictví. Nový ředitel FNHK se chce v následujícím období zaměřit na další rozvoj nemocnice, za důležité považuje například realizaci projektu Modernizace chirurgických oborů a dalších investičních akcí.

Aleš Herman ve FNHK před lety začal svoji lékařskou kariéru. Po absolvování Lékařské fakulty UK v Hradci Králové pracoval 15 let jako kardiolog na I. interní klinice FNHK. „Vracím se po letech do hradecké nemocnice, kde jsem po absolvování fakulty začínal pracovat jako lékař. Ve funkci ředitele chci zužitkovat všechny zkušenosti, které jsem při řízení státních i zdravotnických zařízení získal, k dalšímu rozvoji nemocnice,“ uvedl Herman, který se v následujících dnech chce seznámit s nejbližšími kolegy a postupně začne navštěvovat pracoviště nemocnice.

Kromě působení v hradecké fakultě má za Aleš Herman i další období sebou. Nejprve založil a vedle soukromého centra intervenční kardiologie v Pardubicích, v letech 2011 až 2018 pak působil jako ředitel Institutu a experimentální medicíny (IKEM) v Praze. V letech 2019 až 2022 pracoval ve společnosti AGEL.

FNHK, která patří k největším zdravotnickým zařízením nejen v Čechách, ale v celé České republice, zaměstnává více než 5000 lidí. Na více než 40 pracovištích zajišťuje pro pacienty zhruba 1370 lůžek, každoročně je hospitalizováno na 40 tisíc pacientů.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: FNHK