Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Klukům se nechtělo do školky. Utekli matce a hledali je strážníci

17. 2. 2022

page.Name
Na hřiště do Jiráskových sadů chtěli z Moravského Předměstí vyrazit dva chlapci, kteří se po cestě do mateřské školky ztratili ve čtvrtek ráno mamince. Pátrat po malých cestovatelích se vydala i hlídka městské policie. Kluky ve věku 3 a 5 let nakonec našla kolemjdoucí žena až u fakultní nemocnice. Oba chlapci strážníkům slíbili, že svůj plán už nebudou opakovat a budou poslouchat maminku.

Vyděšená matka dvou malých chlapců se dnes po osmé hodině ranní obrátila na linku 156 s žádostí o pomoc. Volající žena uvedla, že se jí při cestě do školky ztratili synové ve věku 3 a 5 let. Po cestě si měli chlapci hrát na schovávanou a během hry byli až tak úspěšní, že ženě úplně zmizeli z dohledu a ta je nemohla nikde najít.

Na místo okamžitě vyrazila hlídka městské policie. Strážníci se zapojili po pátrání po chlapcích, kteří měli na oblečení obrázek Batmana a Spidermana. Po 11 minutách zazvonil na tísňové lince další telefon. "Oznamovatelka sdělila, že nalezla dva malé chlapce na stezce vedoucí k hradecké fakultní nemocnici. Řekli, že se jim nechtělo do školky a jdou si hrát na hřiště do Jiráskových sadů," popisuje mluvčí hradeckých strážníků Veronika Ludvíková. Malí superhrdinové se z Moravského Předměstí dostali během chvíle až k nemocnici.

Strážníci nakonec za chlapci přivezli jejich maminku. Při setkání oba cestovatelé před strážníky slíbili, že takovou věc už neudělají a maminku budou poslouchat.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz