Pondělí

28. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Adventní víkendy i masopust. Park Na Větvi sází na osvědčené akce pro rodiny s dětmi

19. 9. 2022 Komerční sdělení

page.Name
Se začátkem školního roku každoročně přichází období, kdy tým okolo jednatele Radka Vychopeně připravuje novinky a akce na podzim a zimu. I letos se tak můžete těšit na adventní neděle s programem, Mikuláše Na Větvi nebo Masopust.

Rozhodl jsem se přesvědčit osobně a zavítal do parku v pondělní dopoledne. Nečekejte žádné neony, hlasitou hudbu nebo všudy přítomnou reklamu. „Koncepce Parku je uzpůsobena prostředí, ve kterém se nacházíme. V lese jsme hosté a podle toho se snažíme i chovat, jsme ohleduplní k přírodě i zvířatům. I přesto, že návštěvnost v sezóně je obrovská, nenajdete na zemi odpadky a v přilehlém okolí ani použité toaletní papíry,“ představil fungující koncept jednatel Radek Vychopeň.

Že to nejsou jen prázdná slova se přesvědčuji záhy, když potřebuji na záchod. Dřevěná budova s dveřmi pro pány i dámy, pisoáry i kabinky. Vše uklizené s možností omýt ruce teplou vodou, mýdlem i desinfekcí. Co mě překvapilo, že toalety může využít jakýkoliv návštěvník lesa zcela zdarma. „Myšlenku na záchody pro všechny návštěvníky lesa jsme měli od začátku fungování a souvisí s naším konceptem udržitelnosti. Podařilo se nám ji realizovat při modernizaci před rokem v létě. Pozitivních ohlasů bylo nepočítaně, potěšila nás i chvála z radnice nebo od ředitele Městských lesů, který nás pochválil na Facebooku,“ doplnil Radek Vychopeň.

A protože mi po cestě vyhládlo, využiji i místní občerstvení. Je už chladno, takže nepohrnu uzavřeným sezením s krbem a výhledem na atrakce. Objednat si můžete klasiku jako párek v rohlíku, nebo smažený sýr v housce, náročnějším udělá radost caprese toast či poctivý hamburger. „Snažíme se o sezónní nabídku, minulý měsíc jsme grilovali zvěřinu, s chladnějším počasím se vracíme ke svařáku nebo punči s ovocem. I přesto, že je zdánlivě čas, vše směřujeme k Vánocům, kdy v pondělí 5.12. přijde Mikuláš se svou družinou a na kterého navážou oblíbené adventní neděle s programem,“ doplnil Radek Vychopeň.

Podtrženo a sečteno, Park Na Větvi je místo, které doporučuji navštívit. Ceny vstupného i občerstvení je rozumně nastavené, velmi oblíbené jsou dětské oslavy v salonku s krbem nebo překvapivě i firemní večírky. Dělají to tady srdcem a je to znát.

(Kub)