Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

-1°

Svátek má

Víkend v Hradci: náplavka opět ožije jídlem, zasportují si senioři

23. 9. 2022

page.Name
Hradečáci si tento víkend budou opět moci vybrat z pestré palety akcí, které mohou navštívit. V sobotu se pro vás chystá další festival jídla na Smetanově nábřeží, jehož součástí bude i Mint Market, kde si můžete koupit šperky či kosmetiku. V sobotu si na své přijdou i senioři, děti či milovníci tance. V neděli pak čeká na děti interaktivní pohádka v kavárně Artičok, dospělí si zase mohou užít mimořádný koncert v hradecké Filharmonii. Více o jednotlivých akcích se dozvíte uvnitř článku.

Nábřeží žije jídlem
Kdy: sobota 24. září od 10 hodin
Kde: hradecká náplavka (Smetanovo nábřeží)

Hradeckou náplavku opět po týdnu ovládnou vůně dobrého jídla díky akci s názvem Nábřeží žije jídlem. Místní bistra a restaurace budou mít na Smetanově nábřeží rozmístěné stánky, ve kterých si pro vás přichystají ochutnávky ze svých menu. Souběžně s jídelním festivalem se uskuteční akce Mint Market, která nabídne to nejlepší z české designerské scény, včetně šperků a nejrůznějších módních doplňků.

Sportovní hry seniorů
Kdy: sobota 24. září od 10 hodin
Kde: hřiště TJ Sokol Malšovice

Královéhradecká krajská asociace Sport pro všechny a RC SPV Hradec Králové připravují na sobotu Sportovní hry, které budou výhradně pro seniory. Soutěžit se bude ve dvojicích v kategoriích 55+ a 70+. Organizátoři přichystali několik zajímavých soutěží, včetně hodu na cíl, střelby z luku, házecích sítěk a husích krků. Občerstvení bude zajištěno přímo na hřišti, startovné činí 70 korun na dvojici.

Festiválek pro celou rodinu
Kdy: sobota 24. září od 14 hodin
Kde: Lesní klub U tří veverek (ulice Přemyslova na Novém HK)

Dalším plánem pro sobotní odpoledne může být návštěva lesní školky na Novém Hradci Králové, kde se odehraje Festiválek pro celou rodinu. Zde na vás čekají dílničky - práce se dřevem i výtvarno, divadélko, Improshow B.I.Z.O.N.I. a další. Hudbu zajistí DJ Irie I, připraveno bude domácí občerstvení, nápoje zajistí kavárna. Akce je doplněna i samoobslužným bazárkem dětského oblečení a vybavení.

Skupina T-BASS oslaví 25. výročí
Kdy: sobota 24. září od 15 hodin
Kde: na střeše OC Futurum

Oslava 25. výročí taneční skupiny T-BASS se uskuteční v sobotu 24. září od 15 hodin na střeše OC Futurum v Hradci Králové na tradiční mega show skupiny – Streetmania. Na té se představí nejen všechny taneční složky T-BASS, ale také exkluzivní, hvězdní hudební i taneční hosté. Vstupné je zdarma.

Vítejte na pohádkovém ostrově
Kdy: neděle 25. září od 16 hodin
Kde: Artičok

Léto už je pryč, ale na daleké cesty můžete vyrazit stále. V této hudební pohádce se děti dostanou na tajemný ostrov, jehož obyvatelé se domlouvají písničkami v jazyce, který se nápadně podobá angličtině. Užijte si interaktivní představení, ve kterém si ději zahrají na hudební nástroje, zatancují a zjistí, jak se s pomocí písničky spřátelit s tajemnou domorodkou. Pohádka je vhodná hlavně pro děti od 3 do 10 let, držitelé Rodinných pasů mají vstupné se slevou.

Svátek varhan
Kdy: neděle 25. září od 17 hodin
Kde: Filharmonie Hradec Králové

Mimořádný koncert si pro milovníky vážné hudby připravila hradecká Filharmonie. Recitál německého varhaníka a skladatele Thomase J. Franka bude obsahovat autorská díla pod názvy Buxtehude, Drischner, Ketelbey, Nevin, Ogden, Frank či Mans. Koncert je součástí Orlicko-kladského varhanního festivalu, cena vstupného se pohybuje od 150 korun výše.

Matěj Holaň, Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz