Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

V Hradci skončí polovina poboček pošty. Likvidační krok, zlobí se primátorka

31. 3. 2023

page.Name
Hned polovina všech hradeckých poboček České pošty by měla k 30. červnu letošního roku ukončit svůj provoz. Seznam sedmi zrušených poboček dnes spolu s dalšími informacemi obdržel hradecký magistrát. Například na nejlidnatějším hradeckém sídlišti Moravské Předměstí zruší pošta všechny tři své pobočky. Primátorka Hradce Králové Pavlína Springerová (HDK) označila tento postup za absurdní a likvidační. Plánuje proto vyzvat zástupce České pošty, aby své rozhodnutí ještě pozměnili.

V celém Česku zruší Česká pošta z ekonomických důvodů 300 svých poboček, oznámila dnes na svém webu. „Lidsky z rušení poboček nadšený nejsem. Mrzí mě, že jsme k tomuto kroku byli vývojem na trhu poštovních služeb a ekonomickou realitou dohnáni. Legislativa se změnila a my si nemůžeme dovolit luxus provozovat pošty, které nemusíme. Proto k 1. červenci uzavíráme 300 poboček, které už nejsou podle platné legislativy potřeba. Není to o emocích, je to o finanční realitě České pošty, se kterou se musíme vypořádat. Pokud bychom nedělali potřebná opatření, postupem času by pobočky nebyly už žádné, protože by nebyla Česká pošta,“ říká Miroslav Štěpán, pověřený zástupce generálního ředitele České pošty.

Přímo v Hradci Králové skončí v polovině roku hned sedm z celkových 14 poboček. Oficiální informaci už dostala dnes dopoledne také hradecká radnice. Primátorka Pavlína Springerová označila postup České pošty za absurdní. Když pomineme, že jsme se většinu informací doposud dozvídali pouze z médií a oficiální zprávu jsme dostali až dnes dopoledne, je tristní, že celá skutečnost byla jen jednostranným oznámením společnosti. Nikdo ze zástupců České pošty s městem, které mohlo nabídnout znalost místního prostředí, tento krok nekonzultoval, " uvedla hradecká primátorka. 

Které pobočky v Hradci v polovině roku skončí?

1) na Plotištích nad Labem v ulici Petra Jilemnického
2) v areálu Hvězda v ulici Štefánikova
3) ve Věkoších v ulici v Sokolovně
4) u točny MHD Pod Strání v ulici Milady Horákové
5) u Supermarketu Albert na Pražském Předměstí v ulici Fráni Šrámka
6 ) v Kuklenách v Pardubické ulici
7) na Benešově třídě

Springerová dodala, že způsob transformace pobočkové sítě vnímá vedení města jako nesystémový. Upozornila, že například na největším sídlišti v celém Královéhradeckém kraji, kterým je Moravské Předměstí, plánuje pošta zrušit všechny tři své pobočky. "Dále místo toho, aby například na některých pobočkách došlo k rozšíření otevírací doby nebo zřízení velké lokální pobočky na strategických místech, dojde jednoduše k uzavření poloviny poboček ve městě," napsala ve svém vyjádření primátorka. 

Vedení města se s plánem České pošty odmítá smířit. "Z těchto důvodů plánujeme vyzvat zástupce České pošty, aby svá rozhodnutí ještě pozměnili. Tento jednostranný krok, postup, jakým byl aplikován a především komunikován, hledáme jako likvidační s negativním dopadem na širokou veřejnost," zakončila Springerová.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz