Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

10°

Svátek má

Do hradeckých ulic v úterý opět vyrazí Mikulášský trolejbus

4. 12. 2023

page.Name
Už po jednatřicáté vyrazí v úterý odpoledne do hradeckých ulic speciální trolejbus, za jehož volantem bude sedět Mikuláš. Kromě něj můžete v Mikulášském trolejbuse potkat i čerty a anděly. Děti se mohou těšit na drobné dárky a především na parádní zážitek. Mikulášský trolejbus vyráží o půl čtvrté ze zastávky Alessandria. Zhruba půlhodinové zastávky jsou během odpoledne postupně v plánu na Novém Hradci Králové, na Terminále hromadné dopravy a na zastávce Malšovice - U Čechů. Děti i jejich doprovod se mohou Mikulášským trolejbus svézt zdarma.

Tradice Mikulášského trolejbusu začala v Hradci Králové už na začátku 90. let. S výmluvou dvou ročníků, které dopravní podnik musel v letech 2020 a 2021 zrušit kvůli covidu, vyjíždí speciální trolejbus s Mikulášem, čerty i anděly do ulic města pravidelně každý rok 5. prosince. Oblíbenou akci si každoročně nenechají ujít stovky dětí i dospělých. 

„Jedná se už o jednatřicátou jízdu Mikulášským trolejbusem po Hradci Králové. Speciálně vyzdobený vůz bude vyjíždět zítra v 15:35 ze zastávky Alessandria směr Nový Hradec Králové. Jízda bude pokračovat na terminálu hromadné dopravy a přes zastávku Malšovice – U Čechů se vrátí zpět k Alessandrii. Nejmenší cestující budou za básničku nebo písničku odměněny od Mikuláše, čerta a anděla,“ uvádí náměstek primátorky pro dopravu Miroslav Hloušek (ODS). Celý jízdní řád Mikulášského trolejbusu můžete vidět zde:

Vedle Mikulášského trolejbusu už od soboty 2. prosince křižuje ulice krajského města také vánoční elektrobus. Už pátým rokem se cestující mohou svézt vánočně vyzdobeným elektrobusem na běžných linkách MHD. „Elektrobus ve vánoční podobě je i naším poděkováním všem cestujícím, kteří využívají hradeckou MHD. Věřím, že během adventního času a blížících se svátků tento speciálně nazdobený vůz zaujme, přinese pozitivní ohlasy a v ulicích města přispěje k naladění na tu správnou sváteční atmosféru,“ říká ředitel Dopravního podniku města Hradce Králové Zdeněk Abraham. Vánoční elektrobus bude jezdit až do soboty 6. ledna 2024.

(tz, kul)
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: MMHK, DPMHK