Úterý

28. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-3°

Svátek má

Opilec se zbraní v ruce vyděsil zákazníky baru v centru Hradce

21. 8. 2023

page.Name
Silně opilý muž vyděsil v neděli zákazníky i obsluhu jednoho z barů v centru Hradce Králové. Přímo v baru vytáhl z batohu pistoli, zamával s ní nad hlavou a zastrčil si ji za kalhoty. Přitom vykřikoval, že je poslední den, kdy se chce zabít. K žádné tragédii naštěstí nedošlo. Přivolaní strážníci zajistili u muže plynovou pistoli a dechovou zkouškou mu prokázali více než čtyři promile. Muže si následně převzala hlídka Policie ČR.

Nepříjemný zážitek mají za sebou zákazníci jednoho z barů v centru Hradce Králové, do kterého v neděli zavítal silně opilý muž. Ten v podniku manipuloval s střelnou zbraní.

Personál baru proto vytočil tísňovou linku městské policie a operační důstojník, který byl o incidentu informován, okamžitě na místo vyslal hlídky. "Strážníci kontaktovali obsluhu provozovny. Ta sdělila, že muž vytáhl z batohu pistoli, zamával s ní nad hlavou a zastrčil si ji za kalhoty. Přitom vykřikoval, že je dnes poslední den, kdy se chce zabít," popisuje případ mluvčí hradeckých strážníků Eva Kněžourová. 

Při příjezdu hlídky se dotyčný muž nacházel na předzahrádce a bylo zjevné, že to přehnal s alkoholem. "Komunikace s ním byla obtížná. Na dotaz, zda má u sebe zbraň vykřikoval: „Jo, a co jako“. Teprve na opakovanou výzvu sdělil, že se jedná o plynovou pistoli a má ji v batohu. Dechová zkouška u muže prokázala 4,20 promile alkoholu," uvedla Kněžourová. K dalšímu šetření předali strážníci opilého muže hlídce Policie ČR.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Městská policie HK