Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

OBRAZEM: Hradec slavnostně otevřel stadion, dorazily tisíce lidí

3. 9. 2023

OBRAZEM: Hradec slavnostně otevřel stadion, dorazily tisíce lidí 36 snímků
Hradec Králové v neděli slavnostně otevřel nový fotbalový stadion za 650 milionů korun bez DPH. Jedinečná možnost prohlédnout si celý stadion zvenku i zevnitř a užít si bohatý doprovodný program přilákala ke stadionu několik tisíc lidí.

Zájemci si dnes mohli prohlédnout část zázemí stadionu. Přístupné byly například hlediště a VIP tribuna, šatny, wellness, rozcvičovací místnosti a tělocvičny. Vlastní stavba stadionu ještě zcela hotová není, některé části stavbaři budou dodělávat. Na stadionu se už ale odehrála dvě fotbalová utkání místního prvoligového celku FC Hradce Králové, a to 5. a 20. srpna.

Pro příchozí byl už od 10 hodin připraven doprovodný program s názvem Zpátky pod lízátky, který odkazuje na charakteristický tvar čtyř stožárů osvětlení. Program zahrnuje například dětskou sportovní akademii s cenami pro každého účastníka, přehlídku sportovních klubů a spolků s ukázkami sportů, exhibici malých fotbalistů, dětskou show, ukázky práce policie a hasičů nebo koncerty místního bigbandu Factorial Orchestra, písničkáře Xindla X a jazzového klavíristy Martina Brunnera.

Od 20 hodin pak na stadionu hradečtí fotbalisté odehráli prvoligové utkání s Olomoucí. Po něm ještě vystoupila kapela Monkey Business a na závěr si návštěvníci užili laserovou a ohňovou show.

Stadion pro 9300 diváků měli stavbaři podle města předat včetně kolaudací 30. června. To se nestalo, ale na základě dohody mezi městem a stavebními firmami si radnice začátkem srpna převzala jen dokončené a zkolaudované části stavby nutné pro odehrání fotbalových utkání.

V polovině srpna primátorka Pavlína Springerová (HDK) uvedla, že město nevylučuje soudní spor se stavebním konsorciem ohledně termínu dokončení stavby fotbalového stadionu a z něj plynoucích sankcí. Podle firmy Strabag je konečným termínem dokončení díla až 29. září.

Stadion město buduje jako víceúčelovou arénu vhodnou i pro jiné sporty a pro kulturní a společenské akce. Radnice počítá s tím, že se stadion v budoucnu stane i dějištěm mezinárodních zápasů fotbalové reprezentace. Město stavbu na místě polorozbořeného všesportovního stadionu z roku 1966 připravovalo přes 15 let.

ČTK, Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Tomáš Kulhánek