Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Kraj je stále ve čtvrtém stupni PES, opatření se přesto zmírnila

3. 12. 2020

page.Name
Život v Královéhradeckém kraji se ode dneška přiblížil po několika týdnech k normálu, i přesto, že v regionu zůstává rizikové skóre v protiepidemickém systému PES na čtvrtém stupni z pěti, tedy v druhém nejhorším. Otevřela s omezením většina obchodů, restaurací, služeb, kulturních institucí i některá veřejná sportoviště.

V centru stotisícového města bylo ráno rušněji než v předchozích dnech, například v ulici V Lipkách při výjezdu z Pražského Předměstí se opět tvořily kolony aut. Rozvolnit opatření umožnilo to, že celá republika je v mírnějším, třetím stupni PES. Skóre pro kraj bylo k dnešku 62, stejné jako ve středu, před týdnem činilo 72. Republiková hodnota je již několik dní na 57.

V Hradci Králové ode dneška obnovují provoz některé městské sportovní areály. Rozvolnění protiepidemických opatření umožní ode dneška také návštěvu Galerie moderního umění. Náchod obnovuje pro amatérské sportovce provoz zimního stadionu, avšak bez bruslení pro veřejnost. „Tréninky budou probíhat v maximálním počtu deseti lidí včetně trenérů a v rouškách či respirátorech ve všech prostorách zimního stadionu, to znamená i na ledové ploše,“ uvedla mluvčí náchodské radnice Nina Adlof.

 V Jičíně budou počínaje víkendem za přísných hygienických pravidel zprovozněny tradiční adventní trhy na Valdštejnově náměstí bez omezení sortimentu, otevře se také jičínské Aqua Centrum. Návštěvníci Krkonoš mohou znovu do muzeí a infocenter Správy Krkonošského národního parku. „Krkonošská muzea i informační centra Správy KRNAP budou otevřena ve standardní otevírací době, s výjimkou hromadných výprav,“ prozradil mluvčí správy Radek Drahný.

Tomáš Kučera
ČTK
Ilustrační foto
: hradeckralove.cz