Pondělí

15. července 2024

Nyní

22°

Zítra

21°

Svátek má

Hradecké postavičky a figurky: Dycky Ludwajs

29. 9. 2022

page.Name
V 15. díle seriálu Hradecké postavičky a figurky představuje Slávek Trávníček příběh Ludvíka Vilíma. Vybavíte si známého fanouška hradeckých Votroků s přezdívkou Luďan nebo Ludwajs i vy?

Jeho jméno je Ludvík, ale mezi kamarády a fotbalovými příznivci je to prostě Luďan nebo Ludwajs a on sám o sobě říká „Dycky Ludwajs“. Zná ho celý fotbalový Hradec a právě proto se zařadil mezi známé postavičky našeho města. Na svět přišel v Hradci Králové 1. června roku 1992 v 18:30 hod. na Mezinárodní den dětí a zrovna prý byl v televizi Večerníček. Na základní školu chodil na ZŠ Sever na Slezském Předměstí a střední školu, obor informační technologie, absolvoval na Střední průmyslové škole strojnické, kde maturoval v roce 2012. Hned po střední škole nastoupil do Terna, kde pracuje dodnes jako skladník, a je tam prý velice spokojen.

Pro Ludwajse je dnes sportem č. 1 fotbal, a když přišel na svůj první zápas Hradce Králové s Libercem v sezóně 2002/03, kde viděl excelentní Zoubkův gól, tak ho tento sport doslova pohltil a učaroval mu. Po tomto zápase se stal pravidelným návštěvníkem hradeckých zápasů. Fandit do Malšovic chodí již 20 let a hradecký fotbal se stal pro něho koníčkem č. 1. Sám o tom říká, že fotbal je pro něj droga a bez fotbalu by byl jeho život až příliš nudný.

Do kotle mezi Ultras začal chodit v roce 2010 a jeho náklonnost a oddanost hradeckému fotbalu je obdivuhodná. Dnes se z něho stala i přes jeho mládí jedna z nejznámějších postav fanoušků Ultras a můžete ho vidět vždy v přední linii na tribuně a někdy i v roli spíkra. Ludwajs s postavou stopera je také téměř na všech fotkách hradeckých fanoušků při ligových zápasech a fotografové ho s oblibou zabírají při jeho temperamentním fandění černobílým fotbalistům. Znají ho i fotbaloví fanoušci z různých měst, kam hradečtí fotbalisté jezdí hrát. Doslova prý miluje vůni emocí, radost z gólů a vítězství. Nemohl by chodit na fotbal a nebýt mezi svými kamarády v kotli. Při svém frenetickém povzbuzování svých fotbalových miláčků jako spíkr jeho hlas doslova trpí a vždy musí zvolnit, protože by druhý den vůbec nemohl v Ternu jednat se zákazníky.

S hradeckými Ultras také hodně jezdí a byl už asi 65× na zápasech, kdy hrál FC HK na hřištích soupeře. Byl i 3× na reprezentačních zápasech ČR v zahraničí. Ludwajs se může pochlubit startem v Hamburku, kde hrál za reprezentační tým Fans ČR proti Fans Německo s výsledkem 10:1. Byl tam jako jediný zástupce Hradce Králové a tohoto zápasu za repre tým Fans ČR si velice cení.

Dalším sportem, kterému se naplno věnuje, je hokejbal, kterému také propadl, a je v tomto pro něho nefotbalovém prostředí také velice spokojen. Jedná se o klub HBC Piráti Hradec Králové 1988, kam chodí vypomáhat trenérům L. Oldovi a M. Novákovi s tréninkem mladších žáků.

Ludwajs je velice slušný a hodný kluk, který prý údajně nepije ani nekouří. Stíhá toho hodně, a proto nemá ani on sám tušení, jestli se někdy v budoucnu ožení, vše je zatím ve hvězdách. Nyní vítězí fotbal a hokejbal.

Pokud by přece jenom k ​​​​tomu došlo, tak se určitě podle jeho slov nenechá oddat v kostele ani na úřadě a obřad se bude konat třeba už v roce 2023 v nové Aréně ve středovém kruhu, za účasti fotbalových přátel z Ultras, dalších kamarádů a určitě i vedení FC HK. Jako svatební dar by se mu prý líbilo černobílé povlečení do postele a černobílá noční košile s čepičkou. A proto sportu zdar a hradeckému fotbalu a jeho velikému fanouškovi Ludwajsovi zvlášť!

Slávek Trávníček